Týdenní výhled: 26. – 30. září; Před námi množství proslovů

26.09.2016 15:57 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Před námi je super rušný týden plný ekonomických zpráv, které by měly mít vliv na trh. Je naplánována řada proslovů od prezidenta ECB Draghiho až po předsedkyni Fedu Yellenovou a mnoho dalších členů Fedu, stejně jako guvernéra BoC Poloze a guvernéra BoJ Kurody. USA a U.K. vydají své konečné růsty HDP za 2. čtvrtletí, zatímco budou zveřejněny indexy spotřebitelských cen Eurozóny a Japonska.

Foto: JFD Brokers

Rozvrh dnes začíná průzkumem IFO. Bude vydán IFO index podnikatelského klimatu, aktuální hodnocení a očekávání pro Německo. Ve Velké Británii vyjdou hypoteční schválení za srpen, očekává se 37,2tis z červencových 37,7tis. Nejdůležitější událostí dne je proslov předsedy SBN Jordana v 9:30 GMT a prezidenta ECB Draghiho v 13:30 GMT. Později v průběhu dne se přesuneme do Spojených států, kde některé indexy z oblasti bydlení doplní obraz dat z minulého týdne. Předpokládá se, že prodeje nových domů se ponořili v srpnu pod 610tis z 654tis předchozího měsíce. Minulý týden Národní asociace realitních kanceláří odhalila, že stávající prodeje domů klesly více, než se v srpnu očekávalo. Index výrobních firem Dallaského Fedu pro září bude také zveřejněn. Kromě toho bude mít za ECB proslov Nowotny a v noci guvernér BoC. Ve stejné době bude zveřejněn zápis z politicky měnového zasedání BoJ.

Brzy v úterý bude oznámen index dovozních cen v Německu a odhaduje se, že klesl o 2,4% z poklesu o 3,8% v předchozím měsíci. Peněžní zásoby Eurozóny M3 se předpokládá, že vzrostlo o 4,9% meziročně v srpnu a mírně zrychlilo z + 4,8% meziročně v červenci. Ve Velké Británii, představí Konfederace britského průmyslu svůj nejnovější CBI průzkum distribučního odvětví. V USA zároveň vyjdou S & P / Case-Shiller index cen bydlení za březen, předběžný Markit služeb PMI a Markit kompozitního PMI. Markit PMI služeb se předpokládá, že vzroste až na 51,2 z předchozích 51,0. Kromě toho se očekává, že čísla spotřebitelské spolehlivosti pro září spadnou z 99,8 z dřívějších 101,1. V noci bude mít proslov asistent guvernéra Edey RBA.

US services PMI

Ve středu brzy ráno se předpovídá, že německá GfK spotřebitelská důvěra za měsíc říjen zůstane beze změny na 10,2. V USA je očekáváno zveřejnění hypotéčního schválení MBA. Později v  USA vyjde zboží dlouhodobé spotřeby za srpen a očekává se, že se zpomalí na 1,5% z nárůstu o 4,4% v předchozím měsíci.

US durable goods

Kromě toho bude mít v 13:30 GMT projev prezident ECB Draghi a poté v USA Fedu bude v 14:00 GMT svědčit Yellenová. Tradeři obou měn, euro i US dolar, budou úzce sledovat oba projevy a očekává se, že spustí volatilitu u obou měn a na jejich párech. Projev bude následován projevem členů Fedu Bullarda a Evanse a projevy členů FOMC Loretta J. Mester a George. Den bude končit oznámením o maloobchodu za srpen v Japonsku a proslovem guvernéra Bank of Japan Kurody.

Ve čtvrtek začneme den německou mírou nezaměstnanosti, která by měla zůstat beze změny na 6,1%. V Eurozóně vyjdou různé sentiment indikátory. Indikátor ekonomického sentimentu, sentiment služeb a důvěra spotřebitelů by měly zůstat v září stabilní, zatímco průmyslové a obchodní sektory jsou předpovídána, že budou optimističtější než před měsícem. V Německu, předběžný index spotřebitelských cen za září se předpokládá, že vykázal nárůst meziročně o 0,6% z 0,4%. Ve druhé polovině obchodního dne bude pozorně vyhlíženo HDP USA. Anualizovaný údaj se předpokládá, že ve 2. čtvrtletí vzrostl o 1,2% z předchozích 1,1%. Výdaje na osobní spotřebu za Q2 jsou také naplánovány na zveřejnění. Probíhající prodeje domů za srpen bude druhou zprávou ze sektoru bydlení USA pro tento týden. Člen Fedu Lockhart bude mít projev v 12:50 GMT a člen FOMC Powell v 14:00 GMT, přičemž nejvýznamnější projev přichází o chvíli později, předsedkyně Fedu Janet Yellenová v 20:00 GMT.

US GDP

Později v průběhu dne se očekává, že britská GFK spotřebitelská důvěra za září odhalí mírné zlepšení na -5 od předchozích -7. Poté se pozornost obrátí na Japonsko, kde bude zveřejněno mnoho zpráv. Zpráva o inflaci neočekává významné změny v souvisejících ukazatelích, jakož i zprávě o zaměstnanosti. V současné době je nezaměstnanost v Japonsku na 3% a národní míra inflace na 0,4%. Bank of Japan zveřejní svůj „Summary of Opinions“, zprávu, která zahrnuje projekci inflace a ekonomického růstu. Průmyslová výroba za srpen bude také zveřejněna.

V pátek ještě nebude konec s významnými novinkami z trhu. Brzy ráno v Evropě budou zveřejněny německé maloobchodní tržby. O chvíli později se pozornost obrátí k Velké Británii Očekává se, že zpráva o růstu HDP v Británii za 2.Q neodhalí žádná překvapení, ekonomika by si měla zachovat stejné tempo růstu o 2,2% ročně a 0,6% čtvrtletně.

UK GDP

Předběžná zpráva o inflaci eurozóny za září se očekává, že vykáže nárůst ve výši 0,4% z menšího předchozího nárůstu o 0,2%. Pokud se předpovědi naplní, bude to největší nárůst od října 2014. Kromě toho se odhaduje, že míra nezaměstnanosti v srpnu spadla na 10,0 z předchozích 10,1%, což nám ještě jeden signál, že ekonomika eurozóny se může začít zvedat.

EU CPI

V USA budou zveřejněny osobní příjmy a výdaje za srpen, stejně jako PCE - cenový index. O chvíli později vyjde Michigan spotřebitelský sentiment index za září a předpokládá se mírné zvýšení na 90,0 z předchozích 89,8.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.