Týdenní výhled: 25. – 28. července; Zacíleno na politické zasedání Fedu

13:31 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Minulý týden US dolar vzrostl oproti všem svým G10 protějškům, nahrává pátý po sobě jdoucí pozitivní týden oproti koši hlavních měn. Trh práce USA se neustále zlepšuje a rozšiřuje se trh s bydlením. Euro se obchoduje smíšeně po odložení stimulačních opatření ECB, dokud nebudou mít jasnější představu o situaci po Brexitu. 

Foto: JFD Brokers

Pro tento týden je ekonomický kalendář nabitý, rozhodnutí o úrokových sazbách Fedu a BoJ, mnoho proslovů a jiných významných dat.

USD

V pondělí brzy ráno začneme týden s proslovem guvernéra RBNZ Wheelerem. O chvíli později německý IFO průzkumu zveřejní své ukazatele podnikatelského prostředí, aktuální hodnocení a očekávání pro červenec. Na Novém Zélandě jsou naplánovány ke zveřejnění, dovoz, vývoz a obchodní bilance za červen.


V úterý ráno vyjde UK BBA hypoteční schválení za červen a očekáváme, že by to mohlo být víc než analytici předpovídají vzhledem k prudkému nárůstu prodejů stávajících domů a stavebních povolení v červnu. Analytici očekávají 40.2tis hypoteční schválení oproti 42.2tis před měsícem.
Přejdeme k USA, kde budou zveřejněny indexy Case-Shiller cen domů. Markit PMI služeb se očekává, že dokončí kompozitní index PMI za červen. Předpokládá se významný pokles červencové spotřebitelské důvěry, pravděpodobně na díky politické nestabilitě USA. Mezitím se předpokládá, že prodeje nových domů zůstanou stabilní na 560tis v červnu oproti poklesu o 0,6% v předchozím měsíci. Během asijské seance bude pozorně sledována australská konečná míra inflace za 2Q. Čtvrtletně představuje nárůst o 0,4% oproti předchozímu ročnímu skluzu 0,2%, analytici očekávají nárůst o 1,1% oproti předchozím 1,3%.

Středa bude volatilní den pro měnové páry GBP a USD. Ve Velké Británii se očekává, že odhad HDP za druhé čtvrtletí ukáže strmější růst než předtím. Roční HDP se předpokládá, že stouplo o 2,1% ve 2. čtvrtletí oproti předchozím 2,0% a čtvrtletně o 0,5% oproti předchozích 0,4%.

UKGBP

O několik hodin později se pozornost obchodníků obrátí na USA, kde se bude konat rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách a chvíli poté domácí objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Tržní konsensus pro objednávky zboží dlouhodobé spotřeby naznačuje pokles o 1,5% v červnu, méně než pokles z minulého měsíce o 2,3%. V 18:00 GMT, Fed oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Žádné změny se pro tentokrát neočekávají, avšak programové prohlášení po dvoudenním zasedání by mohl vrhnout světlo na smýšlení úředníků pro září i mimo něj. Nejnovější uvolněné ukazatele vykazují zvýšenou důvěru, protože trh práce je stále silnější růstem mezd a finanční trh je stabilizovaný ve srovnání s pobrexitovým období.

Fed interest rates

Během noci guvernér bank of Japan Kuroda bude pořádat tiskovou konferenci a my musíme být opatrní při obchody s JPY, protože trh má tendenci být volatilní v průběhu Kurodových připomínek. Nicméně očekáváme, že změní svůj názor vyjádřený ve svém posledním projevu, že není potřeba dalšího ekonomického stimulu.

Japan rates

Ve čtvrtek ráno vyjde německá míra nezaměstnanosti. V eurozóně budou zveřejněny různé sentiment indikátory pro spotřebitele, podniky, průmysl, služby a ekonomiku. Později bude vyhlášena německá míra inflace za červenec. Bude uvolněna týdenní nezaměstnanost v USA a obchodní bilance zboží za červen. Dále budou uvolněny stavební povolení na Novém Zélandu za červen a spotřebitelská důvěra Gfk pro červenec. Přejdeme k Japonsku, míra nezaměstnanosti i míra inflace by měly zůstat beze změny na 3,2% a 0,4% respektive v červnu. Předběžná průmyslová výroba a maloobchodní tržby se také očekává. O chvíli později japonská centrální banka oznámí své rozhodnutí o úrocích a bude následovat prohlášení o měnové politice, které bude ostře sledované. Kromě toho Bank of Japan zveřejní svou pololetní zprávu o ekonomickém výhledu.

V pátek se očekává mírný pokles hypotečního schválení UK za červen na 65.65tis oproti předchozích 67.00tis. HDP eurozóny za 2Q se předpokládá, že vzrostlo o 1,6% z 1,7% v předchozím čtvrtletí.

EU GDP

Žádná změna se neočekává v míře nezaměstnanosti za červen ze současných 10,1% a 0,1% míře inflace ve srovnání s loňským červnem.

EU CPI

Očekává se, že HDP USA za 2. čtvrtletí vzroste ostře strmým tempem na 2,6% než o 1,1% v předchozím čtvrtletí. Ve druhé polovině obchodního dne se bude konat projev člena FOMC Williamse.

US GDP

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.