Týdenní výhled: 20. - 24. listopadu; Zápis FOMC, HDP ve Velké Británii a Markit PMIs

12:24 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Tento týden bude na trhu tichý stejně jako ten předchozí. Všichni budou sledovat Zápis FOMC, který budou zveřejněn ve středu, zatímco v úterý se uskuteční Přezkum finanční stability Eurozóny. RBA v noci zveřejní zápis ze své schůze a obchodníci se zaměří na Markit PMIs Německa, USA a E.U..

Foto: JFD Brokers

V pondělí je ekonomický kalendář je slabý s jen malým množstvím pozoruhodných makro dat. Ráno bude zveřejněn německý index cen výrobců, stejně jako německá měsíční zpráva Buba. V Eurozóně proběhnou významné proslovy, člen ECB Lautenschlager, prezident ECB Mario Draghi a viceprezident ECB Vitor Constancio. V noci Reserve Bank of Australia zveřejní zápis ze své schůze dva týdny po rozhodnutí o úrokové sazbě, která zůstala na úrovni 1,5%.

V úterý Evropská unie zveřejní svůj Přezkum finanční stability, zatímco brzy ráno bude oznámena zpráva o inflaci v U.K. Později bude mít proslov předsedkyně Fedu Janet Yellenová.

Ve středu bude jednou z událostí ovlivňujících trh, nemonetárně politické zasedání ECB, stejně jako pozdější zápis FOMC. Kromě toho ve Velké Británii vyjde report s podzimní prognózou. Pokud jde o USA, u objednávek dlouhodobé spotřeby za říjen je předpovídán mírný růst meziměsíčně o 0,1% oproti 2,2%. Předběžná spotřebitelská důvěra Eurozóny za listopad je prognózována, že vytvoří zápornou hodnotu  -0,75 oproti předchozím -1,0.

Ve čtvrtek je v USA státní svátek, Den díkůvzdání, a proto očekáváme, že volatilita bude slabá. V hledáčku dne bude Měnově politické jednání ECB. Brzy ráno vyjde německé HDP za Q3, ještě před oznámením Markit PMI kompozitního, služeb a výroby za listopad. Také v Eurozóně budou vydány předběžné Markit PMIs pro tento měsíc. Očekává se, že Markit služeb se zvýší na 55,2 z 55,0 v předchozím měsíci, zatímco je předběžně odhadován pokles Markit PMI na 58,3 z předchozích 58,5. Kompozitní Markit PMI se však nejspíše nezmění, zůstane na 56,0.

EU Markit

Později ve Spojeném království bude ohlášen hrubý domácí produkt za třetí čtvrtletí, který by měl být meziročně stejný 1,5%, stejně jako čtvrtletně 0,4%.

UK GDP

Poslední den v týdnu, v dopoledních hodinách, bude zveřejněn německý průzkum IFO. Očekává se, že očekávání za listopad klesnou na 108,7 z 109,1, zatímco současné hodnocení se zvýší na 124,9 z 124,8 v předchozím měsíci. Podnikové klima bude podle IFO průzkumu také nižší 116,5 v běžném měsíci oproti 116,7 v předchozím měsíci. Kromě toho se odhaduje, že Markit PMI v USA v listopadu bude na 54,7 z dřívějších 54,6, zatímco se očekává, že Markit PMI služeb vzroste na 55,6 z předchozích 55,3. Očekává se, že kompozitní Markit PMI poskočí na 55,4 z 55,2.

USManPMI

JF

 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.