Týdenní výhled: 19. – 23. září; Schůze FOMC je už dva dny

19.09.2016 13:53 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Vstupujeme do super rušného týdne se zasedáním FOMC ve středu, které bude na sebe strhávat pozornost. Rozhodnutí Fedu o úrokové sazbě doprovázené tiskovou konferencí a ekonomickými projekcemi odpoví obchodníkům na řadu otázek a očekává se, že bude určovat směr trhu, zejména pak u párů s USD.

Foto: JFD Brokers

Bank of Japan a Reserve Bank of New Zealand mají také na tento týden naplánované své politické schůzky. Ekonomický Bulletin Eurozóny, Markit PMI a proslov prezidenta ECB Maria Draghiho budou hlavními motory pro euro, zatímco ve Velké Británii bude epicentrem Čtvrtletní Bulletin BoE.

Týden začíná v pondělí bankovními prázdninami v Japonsku a den pokračuje čísly evropského běžného účtu za měsíc červenec, s prognózou přesunu k € 27.2B z předchozích € 28.2B. Také bude vydána německá měsíční zpráva Buba, která obsahuje podrobnou analýzu současných a budoucích ekonomických podmínek z pohledu banky. Později se předpokládá, že US National Association index stavitelů domů (NAHB) zůstane stejný jako v předchozím měsíci, úroveň 60. Poté bude v Austrálii zveřejněn CB hlavní ekonomický index za červenec. V průběhu noci Reserve Bank of Australia oznámí svůj zápis ze zasedání.

Brzy v úterý, bude zveřejněn index cen německých výrobců za srpen a podle předpokladů klesne meziročně o 1,5% z poklesu o 2% v předchozím měsíci. Později v průběhu dne, se očekává, že USA stavební povolení za srpen budou mít sklon na 1.159M na 1.144M, což bude mít pravděpodobně pozitivní dopad na dolar. Kromě toho se u nového bydlení očekává, že ukáže pokles v srpnu na 1.200M z předchozích 1.211M. V Kanadě v 16:45 GMT bude mít proslov guvernér BoC Poloz a bude to významná událost pro obchodníky CADu. Později v průběhu dne v Japonsku bude vyhlášen export a v noci se bude konat tisková konference Bank of Japan. Také stanovisko měnová politiky bude v centru pozornosti spolu s vydáním rozhodnutí o úrokové sazbě. U centrální banky se očekává, že sníží své úrokové sazby na -0.15% z již historicky nejnižší sazby -0,1%.

BoJ

Ve středu bude mít neměnově politické zasedání Evropská centrální banka. Ve Velké Británii bude vydán Čtvrtletní Bulletin BoE. Později odpoledne se pozornost obchodníků obrátí na událost týdne, očekávané oznámení Fedu po dvoudenním zasedání FOMC. Výbor oznámí své rozhodnutí o úrokové sazbě v 16:00 GMT, kdy pravděpodobně ponechá svou základní úrokovou sazbu beze změny na úrovni  0,5% v návaznosti na slabší data z minulého týdne. Zákonodárci budou rovněž aktualizovat a zveřejňovat své hospodářské prognózy pro příští rok spolu s prohlášením měnové politice. Toto setkání bude zvláště zajímavé pro obchodníky, protože je to poslední setkání před prosincem, která zahrne ekonomické projekce a tiskovou konferenci, které obvykle vyvolávají větší volatilitu než jindy. Předsedkyně Fedu Janet Yellen bude mít proslov za půl hodiny po velkém oznámení a podrobně objasní rozhodování centrální banky.

Fed

Později v průběhu dne v 21:00 GMT, Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) také oznámí své rozhodnutí o úrokové sazbě. Žádné změny se od minulého měsíce neočekávají. Centrální banka snížila svou hlavní úrokovou sazbu 25bb na 2% podruhé v tomto roce.

RBNZ

Čtvrtek bude zaměřen proslov prezidenta ECB Maria Draghiho v 13:00 času GMT. Dříve ten den, bude uvolněna ekonomický bulletin Eurozóny, zatímco v USA se očekává pravidelná každotýdenní nezaměstnanost. Kromě toho se předpokládá, že hlavní ukazatel CB zpomalil tempo svého růstu na 0,1% meziměsíčně v srpnu z předchozích 0,4% a u stávajících prodejů domů za srpen se předpokládá  nárůst na 5.44M z 5.39M v předchozím měsíci. Půl hodiny po projevu ECB Draghiho, ve Velké Británii bude mít proslov člen MPC Cunliffe. V oblasti eurozóny první odhad spotřebitelské důvěry za září předpokládá malý vzestup na -8,4 z předchozích -8.5. O půlnoci bude mít proslov guvernér RBA Philip Lowe.

Pátek je den Markit! V Německu jsou uvolněny již brzy ráno Markit služeb a výrobní PMI. Markit kompozitní PMI také vyjde s prognózou 53,2 v září z předchozích 53,3. V oblasti eurozóny se výrobní PMI podle předpokladů za září zhoršil, na 51,5 z 51,7. Na druhou stranu, pokud PMI služeb zůstane stejné, zatímco kompozitní PMI bude oznámeno s konsenzem být nižší na 52,8 pro tento měsíc z 52,9 v předchozím měsíci. V Kanadě vyjdou index spotřebitelských cen a maloobchodní tržby.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.