Týdenní výhled: 18. – 22. července; klíčovou událostí týdne politické zasedání ECB

14:40 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Minulý týden byla libra nejvolatilnější měnou po změně vedení ve Velké Británii a rozhodnutí BoE počkat s aplikací stimulačních opatření až do příštího politického zasedání 4. srpna, za účelem posouzení lepší ekonomiky. Uvolnění silných dat z USA posílilo měnu.

Foto: JFD Brokers

 

Optimistická čísla zahrnují nad očekávání maloobchodní tržby za červen (0,6% oproti očekávaným 0,1%), nejsilnější nárůst v průběhu roku u červnových PPI a solidní 0,6% růst průmyslové produkce oproti poklesu o 0,4% před měsícem.

USD

Nicméně, tento týden budou dominovat trhu politické události. Útok v Nice a neúspěšný převrat v Turecku vyvrcholil v politickou nestabilitu a bezpečnostní rizika ve světě. V ekonomických zprávách bude hlavním tématem týdne rozhodnutí ECB o úrokových sazbách a následující tisková konference Maria Draghiho.

V pondělí ráno, publikuje německá Buba svůj měsíční report a je jedinou naplánovanou ekonomickou zprávou z eurozóny. Americký National Association of Home Builders zveřejní index trhu s bydlením pro červenec, což představuje prodeje domů a očekávané obytné stavby v blízké budoucnosti. V Austrálii vyjde hlavní ukazatel CB za květen, zatímco v průběhu noci Reserve Bank of Australia uvolní zápis z posledního zasedání.

V úterý z Velké Británie máme Zprávy o inflaci bytí epicentrum, zatímco v eurozóně průzkum ZEW je reflektor dne. Titulek zprávy o inflaci ve Velké Británii, u CPI se očekává mírný nárůst na 0,4% v červnu z 0,3% v předchozím dva měsíce, ve srovnání s předchozím rokem. Měsíční růst spotřebitelských předpokládá se, že zůstane stabilní na 0,2%.

UK inflation

Očekává se, že německý ZEW průzkum ukáže, že německý ekonomický sentiment klesl na 9,0 v červenci, pod polovinu minulého čísla 19.2. Současné německé podmínky také předpokládají, že se zpomalí na 52,0 oproti předchozím 54,5. Žádné prognózy z ekonomického sentimentu eurozóny nejsou k dispozici. Stavební povolení a nové bydlení z USA v červnu se předpokládá, že se mírně zvýšilo ve srovnání s květnem. Na Novém Zélandě se bude později v odpoledních hodinách konat Fonterra mléčná aukce.

Ve středu ráno bude uvolněno saldo běžného účtu eurozóny. V 8:30 GMT se pozornost obchodníků přesune na zprávy o zaměstnanosti ve Velké Británii. Očekává se, že počet nezaměstnaných stoupl o 4tis v červnu ve srovnání s poklesem o 0.4tis v květnu. Předpokládá se, že mzdy vzrostly o 2,4%, nejvýše od října 2015, o něco strměji než dubnový nárůst o 2,3%, zatímco hlavní zpráva očekává, že míra nezaměstnanosti za období tří měsíců do května zůstala beze změny na více než 10-leté rekordně nízké úrovni 5%.

UK employment

V eurozóně se předpokládá, že spotřebitelská důvěra za červenec, se propadla ještě níže do negativního teritoria při -8,0 oproti předchozí -7,3. Během noci národní banka Austrálie zveřejní podnikatelskou důvěru za druhé čtvrtletí tohoto roku.

Ve čtvrtek budou uvolněny maloobchodní tržby UK spolu s čistými výpůjčkami veřejného sektoru za červen a oba budou pečlivě vyhlíženy investory. Vrcholem dne je politické zasedání Evropské centrální banky. Brexit závažně ovlivnil světový hospodářský růst, včetně eurozóny jako celku. Tudíž centrální banka může uvažovat o dodání dalšího ekonomického stimulu. Stojí za to zmínit, že ECB se již přesunula k politice negativních sazeb, její depozitní sazba je -0,5% a její úroková sazba 0%. Přezkum hlavních sazeb bude následován prezidentem ECB Draghim na tiskové konferenci, která očekává, že se vyjádří k dopadu Brexit na 19-národnostní ekonomiku a k nástrojům, které bude banka používat, aby se zabránilo dalšímu zpomalení.

ECB rates

V USA bude tento týden jako obvykle zveřejněna týdenní nezaměstnanost a později hlavní indikátor CB za červen, který ukazuje celkovou aktivitu domácí ekonomiky. Kromě toho bude zveřejněno několik málo ukazatelů pro oblast bydlení. Stávající prodej domů se očekává, že došlo k poklesu o 0,7% na 5,48mil ve srovnání s nárůstem o 1,8% na 5,53mil měsíc předtím.

Pátek je den Markit. Markit PMI pro eurozónu se předpokládá, že vykáže za červen mírný nárůst v obou sektorech výroby i služeb ve srovnání s květnem. Zpomalení se také očekává u všech tří sektorů ve Velké Británii, které jsou předmětem průzkumu PMI, stavebnictví, služby a výroba. V Kanadě bude uvolněna míra inflace za červen a retailové prodeje za květen.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.