Týdenní výhled: 16. - 20. října; Zápis RBA, U.K. & E.U. CPI jsou jen některé z hlavních událostí tohoto týdne

18:07 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Tento týden se uskuteční Mnoho setkání, včetně mimořádného hospodářského summitu E.U. a zasedání Evropské rady. RBA zveřejní své zápisy, Velká Británie a Eurozóna zveřejní své zprávy o CPI, a nakonec předsedkyně Fedu Yellenová vystoupí na závěr týdne.

Foto: JFD Brokers

Pondělí začíná obchodní bilancí Eurozóny za srpen a německou měsíční zprávou Buba. Bude vydáno NY Empire State Manufacturing PMI a později během dne vyjde CPI Nového Zélandu před zápisem RBA, které budou zveřejněny v noci.

V úterý budou zveřejněny konečné indexy spotřebitelských cen Velké Británie a Eurozóny za září, stejně jako německý průzkum ZEW za říjen. V 8:30 GMT se zaměří na zprávu o inflaci ve Velké Británii. Očekává se, že celková míra inflace se zvýší na 3,0% z předchozích 2,9%. PPI a RPI budou také zveřejněny.

UK CPI

O půl hodiny později se předpokládá, že německý průzkum ZEW odhalí, že současné podmínky v Německu vzrostly v říjnu na 89,0 bodu oproti 87,9 v předchozím měsíci, zatímco ekonomický sentiment se očekává na 20,0 z 17,0 v září. V 10:00 GMT bude pečlivě sledováno investory CPI Eurozóny, protože se očekává, že ECB sníží program nákupu dluhopisů o 60 miliard EUR na nejméně 50%. Spotřebitelské ceny v září jsou předpovídány, že si udrží stejné tempo růstu 1,5% v září meziročně.

EU CPI

Poté jsou naplánovány na uvolnění indexy cen dovozu a vývozu za září, stejně jako průmyslová výroba za září a index trhu nemovitostí NAHB za říjen.

Ve středu se uskuteční mimořádný summit Evropské unie s předsedy vlád a presidenty, kde budou diskutovat o činnostech a plánech řešení aktuálních problémů, které mohou mít vliv na Unii. Bude zveřejněna zpráva o zaměstnanosti ve Spojeném království. Míra nezaměstnanosti ILO za tři měsíce do srpna by měla zůstat na úrovni 4,3% a počet žádostí by měl ukázat, že se nezaměstnanost zvýšila o 1,0tis z poklesu o 2,8tis v předchozím měsíci. Odhaduje se, že průměrné mzda bez bonusu se v měsících červnu až srpnu zvýší o 2,0% oproti květnu až červenci o 2,1%.

UK employ

Bude zveřejněna výstavba Eurozóny za srpen a poté bude věnována pozornost USA. Dva členové FOMC, Robert Steven Kaplan a Willian C. Dudley budou mít tiskové konference a poté budou oznámeny nové výstavby domů a vydáná stavebních povolení za září. Béžová kniha Fedu bude také sledována. V noci je naplánováno zveřejnění australské zprávy o zaměstnanosti za září.

Ve čtvrtek bude v Bruselu zahájeno dvoudenní zasedání Evropské rady. Ráno se očekává růst maloobchodních prodejů za září o 2,0% meziročně z 2,4% v předchozím měsíci. Následně vyjdou americké nároky na dávky v nezaměstnanosti.

Poslední den v týdnu bude v Evropě tichý, jelikož ekonomické ukazatele, které vyjdou, budou omezené. V UK se vyplácí čisté výpůjčky ve veřejném sektoru za září a účastníci trhu budou sledovat kanadské maloobchodní tržby a míru inflace za srpen a září. V USA se předpokládá, že stávající prodeje domů za září klesnou o 1,0% oproti poklesu o 1,7% v předchozím měsíci, zatímco předsedkyně Fedu Janet Yellenová bude v 23:15 GMT pečlivě sledována.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.