Týdenní výhled: 13.-17. června; Naplánovány čtyři politická setkání

15:01 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Tento týden je naplněn mnoha politickými setkáními velkých bank! Federální rezervní systém, Bank of England, Bank of Japan a Swiss National Bank rozhodnou o úrokových sazbách, zatímco je naplánováno mnoho ekonomických ukazatelů s velkým vlivem na trh. Velká Británie a Austrálie budou uvolňovat zprávy o pracovních místech, zatímco USA, Velká Británie, Eurozóna a Kanada budou reportovat o svých inflacích.

Foto: JFD Brokers

Klidným dnem bude pondělí se svým omezeným počtem plánovaných zpráv. Ve Velké Británii, bude publikován CB leading index za květen. Později v průběhu dne bude pozorně sledováno australské spotřebitelské inflační očekávání za červen. Kromě toho budou vydány obchodní podmínky National Australia Bank za měsíc květen. V úterý velmi brzy ráno, se očekává japonská průmyslová výroba za duben, ve srovnání s předchozími měsíci se mírně zvýší o 0,1% na 0,4%.


V úterý ráno se pozornost trhu obrátí k Velké Británii, kde bude vydána míra inflace a řada dalších indikátorů. Předpokládá se, že se spotřebitelské ceny zvýšily meziročně o 0,4% v květnu ve srovnání s předchozím nárůstem o 0,3%. Ve porovnání s předchozím měsícem se očekává o 0,2% větší nárůst než v předchozím měsíci (0,3% očekáváno oproti předchozím 0,1%), ačkoliv toto nebude přitahovat tolik pozornosti, účastníci trhu se soustřeďují na ankety o Brexitu. Bude také publikována čistá míra inflace, index cen výrobců a index maloobchodní cen.

UK inflation rate

V Eurozóně se u průmyslové produkce za duben předpokládá, že odhalí značný meziroční nárůst o 1,3% oproti 0,2% v březnu. Změna zaměstnanosti v prvním čtvrtletí bude také zveřejněna - žádné předpovědi nejsou zatím k dispozici. Přesuneme-li se do USA, bude vydán index NFIB obchodního optimismu za květen spolu se zprávou o maloobchodním prodeji. U maloobchodních tržeb se očekává v květnu nárůst jen o 0,3%, mnohem níže než nárůst z minulého měsíce o 1,3%. Stojí za to zmínit, že maloobchodní prodej je nejsledovanějším indikátorem, který vyjde před středečním zasedáním FOMC a po neuspokojivé zprávě o pracovních místech (non-farm payrolls).

US retail

Mezitím je naplánováno vydání cenových indexů exportu a importu za květen, jakož i obchodních zásob za duben. Přes noc se podíváme na bilanci Nového Zélandu za prvním čtvrtletí a později na tiskovou konferenci Bank of Japan.


Ve středu nastanou klíčové události z hlediska ekonomických zpráv, politické setkání Federálního rezervního systému a Bank of Japan. Začneme den se zprávou o pracovních místech ve Velké Británii. Míra nezaměstnanosti ILO za období tří měsíců do dubna by měl zůstat beze změny po dobu dalšího kvartálu na 5,1%. U mezd se předpokládá nárůst o 1,7% v dubnu, mírně pod 2% růstem v březnu.

UK employment

O chvíli později, bude vydána obchodní bilance Eurozóny za duben. V USA index cen výrobců, průmyslová výroba a využití kapacity, to vše za květen vyjdou ještě před očekávanou politickou schůzí.
V 18:00 GMT všichni obchodníci budou bedlivě sledovat rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. V návaznosti na zprávu o slabých pracovních místech, účastníci trhu reformovaly svá očekávání růstu úrokových sazeb v červnu ze současných 0,5%. Pokud Fed nebude zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu, FOMC bude přezkoumávat, kdy toto další zvýšení sazeb bude, očekáváme však velmi promyšlené stanovisko Fedu, pokud jde o načasování a je velmi pravděpodobné, že Yellenová bude bránit komentování poté, co se vzala zpět nárůst sazeb "v nadcházejících měsících" po zprávě o pracovních místech. Fed rovněž přezkoumá své ekonomické prognózy pro příštích dvanáct měsíců.

FED

Na Novém Zélandu se uskuteční Fonterra mlékárenská aukce a za ní následuje konečný růst HDP za první čtvrtletí. Později v druhé polovině dne bude mít tiskovou konferenci guvernér BoC Stephen Poloz. V noci Austrálie zveřejní svou zprávu o pracovních místech. Míra nezaměstnanosti zůstane v květnu stabilní, i když se očekává, že se zvýší zaměstnanost na 15,0tis v květnu oproti 10.8tis v posledním měsíci.

AU employment

O chvíli později rozhodne Bank of Japan o svých úrokových sazbách - nejsou očekávány žádné změny - a poté co zveřejní své prohlášení o měnové politice a bude brzy ve čtvrtek následovat tisková konference.

inflation Japan

Ve čtvrtek v 7:30 GMT Švýcarská národní banka rovněž rozhodne o svých úrokových sazbách a po té bude následovat tisková konference SNB předsedy Thomas Jordan a tímto trh ovlivňující zprávy nekončí. Očekává se nepatrný vzrůst maloobchodních tržeb Velké Británie o 0,3% meziměsíčně v květnu oproti 1,3% v předchozím měsíci. Poté je naplánovaná míra inflace Eurozóny za květen, a předpokládá se, že zůstane v negativním teritoriu na -0,1% po druhý po sobě jdoucí měsíc. Unie 19ti národů je v deflaci od února s jedinou výjimkou plochého měsíce března. Bude se konat setkání Euroskupiny.

EU inflace

Poté bude měnová politika výboru Bank of England hlasovat o úrokových sazbách. Neočekáváme žádné změny v hlasovacím vzoru, zvláště jeden týden před historickým referendem o EU. To znamená, že referenční úroková sazba zůstane přidržena na úrovni 0,50% a QE program na 375 miliard £.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.