Týdenní výhled: 12. -16. září; Politické setkání Bank of England

12.09.2016 14:34 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Tento týden má před sebou velmi nabitý ekonomický kalendář s množstvím očekávaných zpráv, které budou mít vliv na trh. Bank of England bude mít ve čtvrtek své politické setkání poté, co zákonodárci v srpnu hlasovali jednomyslně pro snížení hlavní bankovní sazby poprvé po více než sedmi letech. Prezident ECB Mario Draghi bude mít v úterý projev, mezitím v průběhu týdne vyjde inflace USA, Velké Británie a Eurozóny.

Foto: JFD Brokers

A mnoho dalších významných ukazatelů a projevů je v průběhu týdne naplánováno.

Pondělní kalendář je poměrně jednoduchý z hlediska ekonomických zpráv. Při absenci jakýchkoli významných ukazatelů z Eurozóny, bude se pozornost v ranních hodinách obracet na CB leading indicator index ve Velké Británii. Ministerstvo financí USA zveřejní průměrné výnosy za 3 měsíce a účty za 6 měsíců, jakož i záznamy za 3 roky. Později v USA pronese projev člen FOMC Brainard. Po chvíli se pozornost obrátí k Austrálii, kde RBA asistent guvernéra Kent prenese řeč. Přes noc budou vydány obchodní podmínky National Australia Bank za srpen.

V úterý máme množství významných zpráv z Eurozóny a Velké Británie. Brzy ráno budou uvolněny německý velkoobchodní cenový index a index spotřebitelských cen za srpen. Spotřebitelské ceny by měly zůstat ploché ve srovnání s předchozím měsícem  a nárůste o 0,1% v červenci.
O něco později se pozornost obrátí na Velkou Británii. Národní statistický úřad zveřejní zprávu s titulkem míra inflace za srpen. V návaznosti na rozhodnutí o Brexitu a ročnímu boji s inflací, tato míra inflace je předpovídána, že vzrostla o 0,7% meziročně v srpnu z 0,6% v červenci. Pokud se prognóza splní, bude to téměř dvouletý rekord, bude ale nižší než cíl BoE 2%. Výrobní a maloobchodní cenové indexy budou také zveřejněny.

UK inflation

V 9:00 GMT se posuneme k novinkám Eurozóny. Prezident ECB Mario Draghi má naplánovanou řeč. Mezitím bude uvolněna změna zaměstnanosti Eurozóny za druhé čtvrtletí a ZEW průzkum pro Německo i Eurozónu. Ekonomický sentiment 19-národové unie by se měl zvýšit v září až na 6,7 z předchozích 4,6, zatímco v Německu se očekává vzrůst na 2,5 z předchozích 0,5. Na druhé straně současná situace vypadá, že optimismus bude nižší, indikátor se předpokládal, že se sníží na 56,0 z předchozích 57,6 podle ZEW průzkumu.

V USA se očekává, že budou zveřejněny NFIB index podnikatelského optimismu a měsíční rozpočet, obojí za srpen. V noci budou zveřejněny běžný účet Nového Zélandu za Q2 a v Austrálii Westpac spotřebitelská důvěra za září, stejně tak průmyslová výroba a využití kapacity Japonska za měsíc červenec.
Středa bude stejně náročná. Ve Velké Británii se podíváme na zprávu o zaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti ILO za období tří měsíců do července by měl zůstat beze změny 4,9%, zatímco navrhovaný počet změn se předpokládá, že se zvýší o 1.6tis v srpnu oproti poklesu o 8.6tis v červenci. Průměrný výdělek včetně bonusu je predikován, že se zvýšil o 2,1% za tři měsíce do července, pomaleji než na předchozí číslo navýšení o 2,4%. O půl hodiny později, indikátor průmyslové výroby Eurozóny za červenec odhalí pokles meziročně o 0,5% ve srovnání s růstem o 0,4% v červnu, v souladu s tržním konsensem.

UK employment

V USA budou zveřejněny týdenní hypotéky MBA a poté budou účastníci trhu očekávat cenové indexy za import a export za srpen. Později v druhé polovině dne bude na Novém Zélandu zveřejněno obchodní PMI za srpen, ale vrcholem dne pro zemi bude růst HDP za druhé čtvrtletí. Během noci Austrálie zveřejní své spotřebitelské inflační očekávání pro příštích dvanáct měsíců a o půl hodiny později, bude zveřejněna zpráva o zaměstnanosti. Žádné změny se neočekávají u srpnové míry nezaměstnanosti a míry participace, zatímco lidé v aktivním věku očekávají zvýšení o 15.0tis, níže než nárůst o 26.2tis v předchozím měsíci.

Čtvrtek je velký den pro britskou libru. Několik ukazatelů a politické zasedání Bank of England bude určovat svůj politický směr. Brzy ráno, SNB bude rozhodovat o úrokové sazbě, poté bude následovat tisková konference. Žádné změny se neočekávají ze současné úrokové sazby -0,75%. O chvíli později se očekává, že ve Velké Británii maloobchodní tržby za srpen, odhalí pokles o 0,5% ve srovnání s červencovým růstem o 1,4%. Maloobchodní tržby se očekávají, že budou mít podobný pokles o 0,8% oproti předchozím 1,5%. Proto se pozornost obchodníků na chvíli obrátí do Euro oblasti, než se znovu vrátí na Velkou Británii. Vyjde  obchodní bilance Eurozóny za červenec a bude následována indexem spotřebitelských cen. Spotřebitelské ceny se očekává, že si v srpnu zachovají stejné tempo růstu o 0,2% ročně.

EU inflation

Výbor měnové politiky Bank of England očekává, že bude hlasovat o úrokových sazbách centrální banky. Následujíc srpnové snížení sazeb na rekordní minimum 0,25% po více než sedmi letech, kdy držel hlavní bankovní sazbu na 0,5%, trh očekává, že zákonodárci  budou hlasovat jednomyslně pro ponechání sazby beze změny. Žádné změny se neočekávají rovněž u programu nákupu aktiv £ 435B.

BoE

Přejdeme-li do USA, zde se očekává zveřejnění maloobchodních tržeb. Prognóza trhu chce, aby maloobchodní tržby zůstaly v srpnu stejně ploché jako v předchozím měsíci, zatímco tržby „ex-autos“ podle prognóz vzrostly o 0,3% oproti poklesu o 0,3% v předchozím měsíci. Index cen zemědělských výrobců za srpen a týdenní nezaměstnanost jsou také naplánovány na zveřejnění. Očekává se, že obchodní zásoby v červenci vzrostou o 0,1% oproti předchozím 0,2%, zatímco u využití kapacit se předpokládá mírné zpomalení na 75,7% oproti předchozím 75,9%.

V pátek bude vrcholem dne zpráva o inflaci v USA za srpen. Výroční zpráva o inflaci by měla vzrůst o 1,0% z 0,8% v červenci. O krok blíže k inflačnímu cíli Fedu, což je dobrý signál pro centrální banku ke zpřísnění měnové politiky později v průběhu roku. Obchodníci budou rovněž sledovat Michigan index spotřebitelského sentimentu za září, který by měla vzrůst na 91,0 z předchozích 89,8. Žádné důležité proslovy a zprávy nejsou v Eurozóně a ani ve Velké Británii naplánovány.

US inflation

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.