Týdenní výhled: 11.-15. července; Rozhodnutí BoE o úrokových sazbách!

12:26 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Zpráva o nezemědělských mzdách byla pozitivním překvapením tohoto měsíce, uklidnila obavy z ekonomického zpomalení. Americká ekonomika v červnu vytvořila 287,000 pracovních míst, překonala tak očekávání 175.000. Míra nezaměstnanosti vzrostla nepatrně na 4,9%, zatímco mzdy vzrostly o 0,1%. Tento týden jde vstříc politickým setkáním centrálních bank Kanady a Anglie.

Foto: JFD Brokers

Rozhodnutí o úrokových sazbách BoE a zápisy ze setkání budou pozorně sledovány, prognózy ukazují, že tři z politických tvůrců podporují snížení sazeb. Spolu s rozhodnutím o Brexitu jsme slyšeli hodně o uvolnění měnové politiky BoE, ale zatím se nestalo nic a tento zápis ze zasedání nám dá jasnější představu o plánech centrální banky.

Pondělí bude klidné jako obvykle s omezeným množstvím zpráv přicházejících z eurozóny a USA. Bude uvolněn index podmínek na trhu práce USA za měsíc červen. Během dne proběhne zasedání Euroskupiny. Přes noc se pak očekává podnikatelská důvěra národní australské banky za červen.

V úterý ráno bude vyhlášena červnová německá míra inflace a velkoobchodní cenový index. Zpráva o inflaci ve Velké Británii je naplánována na zveřejnění na 09:00 GMT a čtvrtletní bulletin BoE na 11:00 času GMT. Obě zprávy budou pozorně sledovány, jejich shrnutí významných údajů pro finanční stabilitu britské ekonomiky. V USA budou uvolněny NFIB podnikatelského optimismu za červen, nové pracovní příležitosti JOLTS a velkoobchodní zásoby za květen. Během noci pak australská Westpac spotřebitelská důvěra za červenec, stejně jako japonská průmyslová výroba a využití kapacity za měsíc květen.

Přecházíme na středu, začneme den průzkumem BoE úvěrových podmínek za druhé čtvrtletí. Později se očekává průmyslová výroba eurozóny za květen,  nárůst 0,7% oproti nárůstu o 1,1% meziměsíčně v předchozím měsíci. Obchodníci vyčkávat na řeč Harkera na FOMC. V indexech cen dovozu a vývozu se neočekává, že přilákají velkou pozornost. Bank of Canada bude mít své rozhodnutí o úrokových sazbách v 14:00 GMT následováno prohlášení o měnové politice a tiskovou konferencí. Žádné změny se neočekávají  při současné 0,5% sazbě, nicméně, řeč bude opatrně sledována investory, aby posoudili i politický pohled na ekonomiku.

Canada rates

Později odpoledne se veškerá pozornost obrátí k Béžové knize Fedu a měsíčním prohlášení o rozpočtu USA za červen. Během noci Austrálie zveřejní svou zprávu o zaměstnanosti za červen a zprávu o spotřebitelském inflačním očekávání pro červenec. U míry nezaměstnanosti se očekává mírný nárůst na 5,8% v červnu z předchozích 5,7%, zatímco změna zaměstnanosti předpokládá, že ukáže, že australská ekonomika zaměstnala 10tis osob v červnu z 17.9tis v květnu.

AUD unemployment

Ve čtvrtek budou politikové Bank of England hlasovat pro rozhodnutí o referenční úrokové sazbě. Prognózy ukazují, že tři z politických činitelů budou hlasovat pro snížení sazeb. Spolu s rozhodnutím o Brexitu jsme slyšeli hodně o uvolňování měnové politiky BoE, ale zatím se nic nestalo a zápis z tohoto zasedání nám dá jasnější představu o plánech centrální banky. Proto bude zápis ze zasedání BoE tak sledován investory.

BoE rates

Bude zveřejněn index cen výrobců USA a později budou mít své projevy dva zákonodárci Fedu Lockhart a George. Přes noc bude vyhlížen čínský růst HDP za druhé čtvrtletí.

V pátek náleží významným ekonomickým zprávám. V Eurozóně vyjde obchodní bilance a míra inflace za květen a červen. Spotřebitelské ceny se předpokládají, že přidali 0,2% v porovnání s předchozím měsícem a tím se zvýšili o 0,4%. Ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku se očekává, že zůstane zachováno stejné tempo růstu o 0,1%.

EU inflation

V USA, maloobchodní tržby za červen očekává se nárůst jen o 0,1% z 0,5% v květnu. Míra inflace USA se předpokládá, že má strmější nárůst než předtím, o 0,3% oproti poslední číslici  0,2%.  Michigan spotřebitelská důvěra za červenec a obchodních zásob za květen budou také publikovány.

US inflation

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.