Týdenní výhled: 10. – 14. října; Zaměřeno na proslov Yellenové

14:54 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Klíčovým týden pro trh po prudkém agresivním výprodeji libry minulý týden a po údajích nefarmářských mezd, které opět v září již třetí měsíc po sobě klesly a míře nezaměstnanosti, která vzrostla o 5%. I tento týden všichni zůstanou pevně zaměřeni na zápis reportu FOMC a proslov Yellenové, které by měli mít dost síly ovlivnit trh.

Foto: JFD Brokers

US/NFP

Pondělí začíná zveřejněním zprávy o německé obchodní bilanci za srpen. Dovoz a vývoz je naplánován na publikování brzy ráno a předpovídá se nárůst u obou, stejně jako sezónní vlivy na obchodní bilanci. V Evropě se očekává SenTix důvěra investorů na říjen, že vzroste na 6,3 z 5,6 v září. Později ve Velké Británii budou oznámeny BRC maloobchodního prodeje, které měří změny skutečných hodnot maloobchodních tržeb zúčastněných společností s cennými informacemi managementu na pravidelném a spolehlivém základě a zobrazuje výkonnost odvětví maloobchodu, stejně jako srpnová obchodní bilance v Japonsku. V noci bude mít projev člen US Fedu Charles L. Evans. Kromě toho v Austrálii bude zveřejněna podnikatelská důvěra národní banky za září a bude mít projev asistent guvernéra RBNZ McDermott.

V úterý se očekává, že německý ZEW průzkum za říjen vykáže růst v obou situacích a očekává se 55,4 z předchozích 55,1, a 4,0 z předchozích 0,5. Také bude oznámen ZEW ekonomického sentimentu pro eurozónu jako celku - žádná prognóza ještě není k dispozici. Ve Spojených státech vyjde Index NFIB Business optimismu za září, zatímco v Kanadě bude uvolněno nové bydlení. Později v průběhu dne se pozornost obrátí znovu k USA, kde budou zveřejněny podmínky trhu práce za říjen.

Středa začíná proslovem člena rady guvernérů SNB Zurbrugga. Během evropského dne, průmyslová výroba eurozóny by se měla zvýšit v srpnu na meziměsíční bázi na 0,6% z předchozích -1,1%.

EU industrial

V USA budou zveřejněny MBA hypoteční schválení pro tento týden do 14. října a JOLT pracovní příležitosti. Velkou událostí dne, kterou budou obchodníci opatrně sledovat je zapís FOMC, který je naplánován na zveřejnění v odpoledních hodinách. Navíc ve Velké Británii zjistíme RICS bilance cen domů za září a v průběhu noci bude oznámen CB hlavní ekonomický index. O půlnoci v Evropě, Austrálie zveřejní své spotřebitelské inflační očekávání za říjen.

Přejdeme-li ke čtvrtku, v Německu by měl být zveřejněn velkoobchodní cenový index, stejně jako index spotřebitelských cen, který podle předpokladů zůstane stejný jako v předchozím měsíci. Hlavní událostí dne je mimořádný ekonomický summit eurozóny. Navíc v USA vyjde nezaměstnanost za týden do 7. října. Cenové indexy dovozu a vývozu se odhadují, že v září vzrostli o 0,1% z -0,8% a -0,2%, tlačeny nahoru národním přebytek obchodní bilance. Později v průběhu dne, bude mít proslov člen FOMC Harker a poté bude oznámen měsíční rozpočet.

V pátek budou zveřejněny úvěrové podmínky průzkum BoE za 3. čtvrtletí, stejně jako obchodní bilance Eurozóny za srpen. Později bude jednou z hlavních událostí dne maloobchodní tržby USA, u kterých se očekává v září nárůst o 0,4% oproti poklesu o 0,3% v srpnu.

US Retail Sales

Index cen zemědělských producentů za září podle předpokladů vzroste o 0,2% meziměsíčně z plochého měsíce srpna. The University of Michigan uvolní svou předběžnou zprávu o spotřebitelské důvěře na říjen, která by měla mírně klesnout na 91,0 z předchozích 91,2. V odpoledních hodinách bude nejdůležitější událostí dne projev Yellenové v 16:00 GMT, který budou investoři bedlivě sledovat. Předsedkyně Fedu Janet Yellenová bude mluvit na Bostonské výroční konferenci Federální rezervní banky o "Prchavě "velké " obnově: příčiny a důsledky pro budoucí hospodářský cyklus".

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.