Týdenní výhled: 1.-5. srpna; čtvrteční snižování úrokových sazeb BoE; páteční NFP report v USA

12:15 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Americký dolar se minulý týden obchodoval výrazně níže, dokonce mnohem níže než se očekávalo vzhledem k ekonomickému růstu USA, který odsouvá šanci na zvýšení sazeb. Největší světová ekonomika rostla ročním tempem 1,2% v průběhu tří měsíců do června, hluboko pod prognózou 2,6%, zatímco růst v prvním čtvrtletí byl revidován dolů z 1,1% na 0,8%.

Foto: JFD Brokers

Uzavřené obchodní investice za stejné období  9,7% a obchodních zásoby klesly o $ 8.1bn, první pokles od 3. čtvrtletí roku 2011. Na druhou stranu, spotřebitelské výdaje vzrostly o 4,2%,  nejrychlejší tempo od 4. čtvrtletí roku 2014. Euro se obchoduje prakticky beze změny proti zbytku hlavních měn, stejně tak ve druhém čtvrtletí předběžné HDP naplňuje očekáváním 1,6% ročně, zatímco první odhad meziroční míry inflace v červenci ukázal slabá nárůst na 0,2% oproti předchozí 0,1%.

Přejdeme-li k Velké Británii, všichni obchodníci GBP budou naladěni na čtvrteční politické zasedání BoE. Poslední stanoviska guvernéra BoE Mark Carneyho zvyšují pravděpodobnost, že centrální banka zvolní svou měnovou politiku. V průběhu tohoto týdne máme hned tři hlavní zprávy, které budou určovat trh. Rozhodnutí RBA o úrokových sazbách později v průběhu dne, politické setkání BoE ve čtvrtek, kde se očekává, že použijí větší stimul a non-farm payrolls report v pátek v USA.

Pondělí je den Markit. Začneme týden s konečným červencovým výrobním PMI pro různé země. V Německu ani v Eurozóně se žádné změny neočekávají, odhadovaná čísla byly uvolněny již dříve, zatímco ve Velké Británii se očekává zlepšení na 49,6 oproti předchozím 49,1. Všimněte si, že číslo nad 50 ukazuje na expanzi, zatímco pod 50 ukazuje kontrakci. V US, ISM výrobní PMI se očekává, že se mírně zvýší na 53,3 z dřívějších 53,2. U stavebních výdajů se také čekává navýšení o 0,5% v červnu oproti poklesu o 0,8% před měsícem.

V průběhu noci, australské stavební povolení, kde se odhaduje, že vykážou růst o 0,5% v červnu z poklesu o 5,2% před měsícem. Obchodní bilance ze stejné země bude také zveřejněna. Reserve Bank of Australia uvolní své rozhodnutí o úrokových sazbách doprovázené prohlášením o sazbách. Všeobecně se očekává, že centrální banka sníží svou referenční úrokovou sazbu na 1,5% oproti 1,75%, která je od května. Mezitím Reserve Bank of New Zealand zveřejní svá inflační očekávání za třetí čtvrtletí.

RBA

V úterý ráno, se předpokládá, že PMI výstavby v UK za červenec odhalí větší oslabení v tomto odvětví. Na obrázku je predikován na 44 z předchozích 46.

UK construction

Očekává se také, že index cen výrobců v eurozóně za červen odhalí snížený nárůst o 0,4% meziměsíčně v červnu z 0,6% v předchozím měsíci. V průběhu evropského odpoledne se očekává vydání výdajů na osobní spotřebu v USA za červen. U červnové spotřebitelské důvěry je predikován nárůst na 93,7 z 92,6 v květnu. Osobní výdaje USA se předpokládají, že ukáží snížený nárůst o 0,3% v červnu oproti předchozím 0,4%, zatímco osobní příjmy očekávají navýšení o 0,3% ve srovnání s předchozím nárůstem o 0,2%. Později v průběhu dne bude zveřejněna týdenní změna ropných zásob. Na Novém Zélandu se bude Fonterra mlékárenská aukce.

Ve středu proběhne vydání konečného indikátoru PMI služeb za červenec. Žádné změny se neočekávají v konečných hodnotách Eurozóny, Německa a Velké Británie ve srovnání s předchozími odhady. U maloobchodních tržeb Eurozóny se předpokládá, že zůstanou v červnu ploché v porovnání s nárůstem o 0,4% v předchozím měsíci. Poté se pozornost obrátí na ADP změnu zaměstnanosti v USA, která bude pozorně sledována dva dny před zprávou o nezemědělských mzdách za červenec. Analytici očekávají, že soukromý sektor USA přidal 168tis pracovních míst v červenci oproti předchozím 172tis. ISM nevýrobní PMI také očekává nárůst na 56,7 oproti předchozímu číslu 56,5.

USADP

Ve čtvrtek obrátí obchodníci svou pozornost na ekonomický bulletin Eurozóny. Nicméně, hvězdou dne bude úroková sazba BoE. Při poslední politické schůzi dne 14. července zákonodárci hlasovali jednomyslně ponechat program nákupu aktiv na £ 375 a 8-1 zachovat referenční úrokovou sazbu na úrovni 0,5%, a to navzdory očekáváním analytiků pro snížení 25bb. Centrální banka uvedla, že čeká na další ekonomická dat po-Brexitu před tím, než přijme patřičná opatření a červencový zápis naznačil, že o politice uvolnění se bude jednat v srpnu. Trh očekává, že centrální banka ponechá programu nákupu aktiv beze změny a zvolí si 8-1 snížení hlavní úrokové sazby o 25bb na 0,25%. Banka ve stejnou dobu jako své politické rozhodnutí zveřejní i svou srpnovou zprávu o inflaci, která bude poskytovat více informací o dopadu referenda o EU.

BoE

Pátek je den NFP! V návaznosti na pozitivní překvapení posledního vydání o prudkém nárůstu na 287tis nových pracovních míst, trh očekává, že ekonomika USA získaly v červenci 170tis nezemědělských pracovních míst. Míra nezaměstnanosti se předpokládá, že se sníží na 4,8% oproti 4,9% v květnu. Kromě toho se očekává, že průměrné hodinové výdělky za červen, aby se zvýšily o 0,2% ve srovnání s růstem o 0,1% před měsícem. V Kanadě, vyjde zpráva o červencové nezaměstnanosti a Ivey index řízení nákupů.

US NFP

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.