Týdenní přehled: 23. - 27. května 2016; Zaměřeno na proslov Yellenové

23.05.2016 13:04 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Po docela přeplněném ekonomickém kalendáři se značnou volatilitou na trhu z minulého týdne, nás i nyní čeká rušný týden. USA, Velká Británie a Německo se chystají zveřejnit své nárůsty HDP, zatímco Japonsko bude publikovat svůj národní index spotřebitelských cen. Předsedkyně Fedu Yellenová má projev naplánovaný na pátek, který bude podrobně sledován očima investorů, a to zejména po nedávných jestřábích signálech ke zvýšení červnových sazeb.

Foto: JFD Brokers

 

Dnes je den Markit. Během dopoledních hodin v Evropě, bude publikován předběžný Markit zpracovatelském průmyslu a služeb PMI pro Německo, Eurozónu jako celek a Francii a oba indexy budou kombinovány pro Markit Kompozitní PMI pro každou zemi. U všech se očekává, že v květnu v odvětvích vykážou zlepšení. Později v průběhu dne, budou tři členové Fedu, Bullard, Williams a Harker oddělené veřejné vystoupení. Bude zveřejněno PMI výroby USA a po chvíli bude přitahovat určitou pozornost mezi účastníky trhu i předběžná spotřebitelská důvěra eurozóny. V Austrálii vyjde předstihový indikátor CB za březen, ale nejdůležitější událostí z Austrálie bude řeč guvernéra RBA Glenna Stevense. Předpokládá se, že jeho komentáře povedou k určení krátkodobého směru domácí měny.

V úterý ráno, se předpokládá odhalení slabého německého HDP, ale stabilního hospodářského růstu v prvním čtvrtletí na 0,7% mezičtvrtletně a meziročně o 1,3%. Člen správní rady ECB Peter Praet bude mít tiskovou konferenci a o půl hodiny později mohou obchodníci sledovat ZEW průzkum za květen. V eurozóně ekonomického sentimentu se předpokládá vzrůst na 23,4 z dřívějších 21,5 a v Německu na 12,0 z 11,2 v předchozím měsíci. Je také předpovídáno zlepšení současných podmínek německého ZEW na 48,7 z předchozích 47,7.

ZEW

Později v průběhu dne, proběhne setkání Euroskupiny. Přejdeme-li do USA, změna v prodeji nových domů za duben a bude zveřejněn výrobní index Richmondského Fedu. Neočekává se, že by tyto dva ukazatele vyvolaly velkou volatilitu na trhu, jen ve výjimečných případech vidíme velký rozdíl oproti očekávání trhu. Na Novém Zélandu bude zveřejněna obchodní bilance vývozů a dovozů za měsíc duben.


Ve středu bude vydán německý IFO index obchodního klima, očekávání a aktuálních odhadů za měsíc květen. V 10:30 GMT vystoupí vice prezident ECB Vitor Constancio a o něco později, se bude konat ECOFIN. Ve Spojených státech se bude pozorně sledovat obchodní bilance zboží za duben a předběžný Markit PMI služeb. Bank of Canada rozhodne o úrokových sazbách; neočekává se změna aktuální 0,5% referenční úrokové sazby, nicméně prohlášení BoC o sazbách bude přitahovat zájem obchodníků.


Ve čtvrtek bude zveřejněn předběžný ekonomický růst Velké Británie za první čtvrtletí a podle předpokladů si zachová stejné tempo růstu jako předtím na 0,4% mezičtvrtletně a meziročně o 2,1%.

UK GDP

Přejdeme k USA, bude mít projev Bullard (Fed) a proběhne zveřejnění týdenní nezaměstnanosti. Dále se očekává nárůst objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za duben o 0,4% oproti 0,8% předchozího měsíce, zatímco u zboží dlouhodobé spotřeby pro export se očekává, že vzroste o 0,3% oproti poklesu o 0,2% v březnu. Ve Velké Británii, bude zveřejněna spotřebitelská důvěra Gfk za květen. Předpokládá se, rozjednané prodeje domů se zvýší o 0,5% v dubnu ve srovnání s březnem, kdy vzrostly o 1,4%. Později v asijské sekci, bude uveřejněn japonský národní index spotřebitelských cen.


A konečně, v pátek, bude epicentrem dne HDP USA a proslov Yellenové (Fed). Analytici předpokládají, že ekonomika USA postoupila o 0,9% v prvním čtvrtletí z 0,5% před měsícem.

USA GDP

Budou zveřejněny výdaje na osobní spotřebu za první čtvrtletí. A také index spotřebitelského sentimentu Univerzity Michigan. V 14:30 bude mít proslov předsedkyně Fedu Janet Yellenová, která bude pečlivě sledována investory, a to zejména po jestřábích dohadech o změnách sazeb v červnu.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.