Ty nejlepší investice do japonských akcií podle makléřské firmy Motif

13:30 | wa pe | Diskuze

V důsledku globální finanční krize uskutečnil Federální rezervní systém tři vlny kvantitativního uvolňování, což podle makléřské firmy Motif „pomohlo popohnat akciový trh na svá rekordní maxima z ledna 2014.“ Ve snaze podpořit vlastní ekonomiku přikročila japonská centrální banka ke stejnému kroku. Program kvantitativního uvolňování za úřadu premiéra Shinza Abeho dosáhl výše 101 bilionů jenů.

Ilustrační foto, Public Domain

Kromě toho měl program kýžené dopady na japonskou měnu. Hodnota jenu poklesla o skoro 30 %, což znamenalo vyšší výnosy pro investory ze Spojených států.

Do těchto investic Motif zařazuje „akcie japonských ADR (neamerické akcie obchodované v USA), stejně jako měnová zajištění proti poklesu jenu.“

Japonské kvantitativní uvolňování pomohlo Motifu předčit index S&P 500 v posledním roce a posledním měsíci, kdy jeho výnosy činily 13,9 % a 5,7 % ve srovnání s indexem S&P 500, který vykázal 0,43% pokles v minulém roce a nárůst 1,34 % v posledním měsíci.

S ohledem na alokaci 33,1 % portfolia činí měnová zajištění, 23,7 % je zaměřeno na japonské technologické společnosti, 22,2 % na průmyslové a infrastrukturní či dopravní akcie a konečně 21 % je alokováno v akciích firem poskytujících finanční služby.

 

Z hlediska jednotlivých akciových titulů je rozložení následující:

33.1 %: Proshares Trust II - YCS

12.7 %: Toyota Motor Corp (ADR) - TM

8.5 %: NTT Docomo Inc (ADR) - DCM

7.5 %: Mitsubishi UFJ Financial Group Inc (ADR) - MTU

7.4 %: Nippon Telegraph & Telephone Corp (ADR) - NTT

6.7 %: Honda Motor Co Ltd (ADR) - HMC

5.6 %: Canon Inc (ADR) - CAJ

5.4 %: Sumitomo Mitsui Financial Grp, Inc.(ADR) - SMFG

5.3 %: Mizuho Financial Group Inc. (ADR) - MFG

2.8 %: Nidec Corporation (ADR) - NJ

2.2 %: Sony Corp (ADR) - SNE

1.4 %: ORIX Corporation (ADR) - IX

1.3 %: Nomura Holdings, Inc. (ADR) - NMR

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.