Twitter byl hacknut Bitcoin fanatiky – Co to znamená pro krypto komunitu?

14:14 | E V | 1 komentář / 1 nový

Svět s kryptoměnami byl od svého stvoření provázen mnohými podvody.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Dle analýzy z roku 2019 společností CipherTrace byli uživatelé kryptoměnových burz okradeny celkem o 4,6 miliardy dolarů (přibližně 107 miliard CZK). Mezi těmito statistikami je započítána například loupež 28 milionů dolarů z populární kryptoměnové burzy BitPoint v červenci 2019, anebo odcizení 40 milionů dolarů z kryptoměnové burzy Binance v květnu téhož roku.

Podvody a krádeže spjaty s kryptoměnovými burzami se objevují relativně často. Několik dní zpět se ovšem odehrálo něco, co můžeme považovat za vůbec největší bitcoinový podvod na sociální platformě. Neznámi hackeři totiž zahájili kooperativní bitcoinový podvod na Twitteru při kterém získali plný přístup k Twitter účtům celosvětově známých celebrit.

 

2020 Twitter-Bitcoinový Podvod – Co se stalo?

Twitter-Bitcoinový podvod se odehrál 15. července 2020. Hackeři získali kontrolu nad Twitter účty patřící celosvětově známým osobnostem a celebritám, z nichž všechny měli ověřené účty s více než jedním miliónem followerů. Tito osobnosti publikovali na svých účtech několik tweetů ve kterých žádali své followery, aby odeslali na uvedenou bitcoinovou adresu 1 000 dolarů, s tím že dostanou obratem dvojnásobek.

Jedním z prvních Twitter účtu, kde se tento Tweet objevil byl na Twitter profilu kryptoměnových burz Binance, CoinDesk a CoinBase. Další série těchto tweetu byla publikována na Twitter účtech nejbohatších a nejvlivnějších můžu světa, mezi ně se zařadili například: Elon Musk, Jeff Bezos, Warren Buffet a Bill Gates. Vynechány nebyli ani účtu politických osobností jako je Joe Biden, Barack Obama, celebrit jako je Kanye West, Floyd Mayweather, anebo Kim Kardashian. Twitter účty nadnárodních společnosti jako je Apple, Cash App a Uber byli rovněž hacknuty.

Hackerům se podařilo odcizit Bitcoiny v celkové hodnotě přes $100,000. Dle informací poskytnutých Twitterem hackeři získali přístup k účtu některého z hlavních zaměstnanců společnosti Twitteru, který má přístup k editování, anebo přidávání tweetu jaké kohokoli profilu na jedné z největších sociálních platforem světa. Jak hackeři získali přihlašovací údaje tohoto zatím neznámého zaměstnance není doposud známo. Zatím tedy není vyvrácena ani teorie, že tento zaměstnanec své údaje poskytl dobrovolně například za finanční odměnu.

Co tento Twitter-Bitcoinový podvod znamená pro krypto komunitu?

 

Jakýkoliv uživatel kryptoměny musí být neustále ve střehu před různými podvody. Kryptoměnové podvody na sociálních platformách jsou ve většině případů velmi lehko rozpoznatelné, protože přichází od lidí o kterých slyšíte poprvé, anebo od někoho, kdo se podvodně vydává za nějakou známou osobnost. Nicméně, až do před chvíle se nikdy nestalo, že by ověřené účty na jakékoliv sociální platformě (nejbohatších a nejmocnějších lidí světa) nabádali lidi k tomu, aby lidé někam odesílali své Bitcoiny.

Oběti tohoto podvodu nyní mohou pouze čekat a doufat, že se FBI a dalším orgánům řešící trestnou činnost povede najít vlastníka této Bitcoin peněženky. Šance, že se tak stane, bohužel není ale nijak výrazná.

Ve většině průvodcích obchodováním kryptoměn se můžete dočíst, že pokud nějaká významná osobnost začne veřejně podporovat nějakou kryptoměnu, její hodnota se přirozeně zvedne. Dne 15.07 se tak na chvíli stalo a Bitcoin byl svým způsobem na Twitter platformě zpropagován před stovkami milionů lidí. I přesto tento fakt se jeho tržní hodnota nikterak ale výrazně nezvětšila. Důvodů je hned několik, jedním z těch nejzásadnějších je, že většina lidí neuvěřila že by mohla získat dvojnásobek poslané částky, i přesto že to tvrdila nějaká slavná osobnost. A druhý důvod je, že zvýšit tržní hodnotu největší kryptoměny světa jako je Bitcoin není až tak snadné, mnohem snáz lze tak učinit s méně známými kryptoměnami, které mají relativní nízkou tržní hodnotu.

Tento nedávný podvod s bitcoiny odhalil, že platformy sociálních médií nemusí být zcela tak dobře chráněny, jak si doposud většina z nás myslela. Bitcoin podvody se dnes mohou zkrátka objevit kdekoliv, snažte se tedy být opatrní na jakémkoliv webu, anebo platformě, speciálně pokud po Vás druhá strana vyžaduje, abyste vy učinili první platbu.

Shrnutí

Bitcoinové podvody jsou samozřejmě silně v rozporu s politikou Twitteru a společnost se snaží dělat vše, co je v jejich silách, aby preventivně jakýkoliv podvod řešila. I přesto Twitter ale nedokázal systém zabezpečit natolik, aby k tomuto podvodu nedošlo. Tento fakt, se také velmi rychle odrazil v ceně akcií Twitteru, které šli výrazně dolů. Dle informací, které Twitter poskytl se tento podvod stal skutečností díky tomu, že hackeři zacílili na zaměstnance společnosti Twitter a úspěšně získali jeho přístupové údaje.

Přestože dopad tohoto podvodu byl na ceně Bitcoinu zatím doposud velmi malý, pro oběti, které mu naletěli se i tak jedná o velmi smutný příběh s velmi malou šancí, na to že někdy znovu uvidí své peníze.

Navíc existuje ve světě mnoho zemí, který mají nepřátelský postoj k Bitcoinu a blockchain technologiím. Zastávají totiž toho názoru, že se až přes příliš často se kryptoměny používají pro nezákonné činnosti. Hacknutí Twitteru tento názor bohužel pouze utužuje.

 

Zdroj:Josef Kuchař
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Bring back lost love spells in 12 hours +27787917167 In Limpopo, Burgersfort, Polokwane, Thohoyandou, phalaborwa, mokopane, bochum, lebowakgomo, mankweng, Seshego, dendron, Giyani, Lephalale, musina,Alexandra Johannesburg Lenasia Midrand Randburg Roodepoort Sandton Soweto Alberton Germiston Benoni Boksburg ,rakpan Daveyton,Duduza ,edenvale ,germiston Impumelelo Isando Katlehong Kempton Park KwaThema Nigel Reiger Park Springs Tembisa Thokoza Tsakane Vosloorus Wattville Atteridgaeville Centurion Hammanskraal Irene Mamelodi Pretoria Soshanguve Boipatong Bophelong Evaton Sebokeng Sharpeville Vanderbijlpark Vereeniging Meyerton Heidelberg Ratanda Bronkhorstspruit Ekangala Kungwini Bronberg Cullinan Refilwe Zithobeni ,Carletonville,Khutsong Kagiso Kromdraai KrugersdorpMagaliesburg Muldersdrift Mohlaken,Randfontein Bekkersdal,testonaria Kimberley Upington Kuruman Sprinbok Kathu Ritchie Postmasburg,Bellville Bloemfontein Cape Town
Good love is hard to find love spells bring love to you.The exact way a love spell works depends on many things. These include the spell itself, the type of magic, the person casting the spell, and the person the spell is being cast for. For example, let us examine one type of spell, the traditional love spell cast upon a person to make them fall in love with you. This would be any love spell that is cast upon a man or woman in order to make them fall in love with yourself or another person.
The energy is harnessed and directed using a variety of tools, like candles, herbs, symbols, chants and actions. One of the most important components of a love spell is the love spell ritual, these are used to create an environment whereby the love spell caster can connect to the universal forces of love. The primary function of ritual is to worship to celebrate and to connect with the divine. Don’t try do perform a ritual unless you're working a precise spell.Call +27787917167 OR Email:ntanzielvis31@gmail.com
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

Realitní byznys přestává být konzervativní. Mění ho virtuální prohlídky

Ilustrativní obrázek

Jak být úspěšný v IT?

Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Moderní kancelářské budovy jsou zelené a nabité technologiemi

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, lockdown v HongkonguČti více
Ilustrativní obrázek

Zlato jako investice v nejistých časech

Ilustrativní obrázek

OPEC+ dnes bude jednat o dalším zvyšování nabídky ropy, varuje před riziky

Ilustrativní obrázek

IEA očekává očištění přebytku ropy koncem roku 2021, poptávka bude postupně růst

Ilustrativní obrázek

Po náročném vyjednávání činí OPEC+ rozhodnutí o postupném zvýšení nabídky ropy v příštím roce

Ilustrativní obrázek

Korunu čeká klidnější rok

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování pohonných hmot, elektřiny a zemního plynu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.