Tweet Vala Afshara ze Salesforce zamotal hlavu investorům. Blíží se převzetí Twitteru?

16:59 | wa pe | Diskuze

(Aktualizováno v 19:30) Změní Twitter majitele? Kdo se o něj uchází? Spekulace a nepodložené zprávy zaplavily investorský svět a akcionáři Twitteru se zatajeným dechem sledují růst své investice. Akcie Twitteru aktuálně rostou o více než 19 %.

Foto: Esther Vargas

Akcie Twitter (TWTR +18,2 %) a Salesforce (CRM -5,3 %) se dnes obchodují v opačných směrech v reakci na obnovené spekulace o akvizici sociální sítě. David Faber na stanici CNBC dnes hovořil o připravované akvizici Twitter, přičemž jako potenciální kupce uvedl Alphabet a společnost Salesforce. Jeden z vrcholných manažerů Salesforce (CRM -3,7 %) dnes tweetoval krátkou zprávu, která ještě spekulace dále umocnila.

Tweet: „Proč Twitter?“

„1. osobní výuková síť“

„2. nejlepší  a nejbohatší obsah v reálném čase“

„3. demokratizace informací“

„4. skvělé místo jak se prezentovat ostatním“

Analytici ze Citigroup se domnívají, že pravděpodobnost, že Salesforce koupí Twitter je nízká, a pokud by k tomu skutečně mělo dojít, nebude to pro společnost skýtat velký potenciál k růstu. „Twitter se z velké části zabývá zákaznickou podporou, nemyslíme si však, že je pro Salesforce nutné sociální síť přímo vlastnit, aby ji mohla využívat jako prostředek zákaznické podpory. Také si nemyslíme, že v případě koupě Twitter ze strany někoho jiného, by Salesforce přišla o možnost využívat služeb sociální sítě tak jako doposud. “ Analytici i nadále zachovávají pro akcie Salesforce investiční doporučení „Buy.“

Zdroj agentury Reuters potvrdil, že Twitter začal s několika technologickými společnostmi jednat o svém převzetí. Tržní hodnota podniku se teď pohybuje kolem 16 miliard dolarů (385 miliard Kč), dříve dosahovala až 40 miliard USD.

Jeden z analytiků společnosti Morningstar uvedl, že nejvhodnějším uchazečem o převzetí Twitteru by byla společnost Google. Té se navzdory několika pokusům zatím nepodařilo výrazněji proniknout do oblasti sociálních médií. Morningstar odhaduje, že cena za převzetí Twitteru by mohla činit 22 dolarů za akcii. Během dnešního obchodování se akcie Twitteru vyšplhaly až na 22,89 dolaru a přidávaly kolem 23 procent.

Tržby Twitteru se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 20 procent na 602 milionů dolarů (14,5 miliardy Kč), a zaznamenaly tak nejslabší nárůst od vstupu firmy na burzu před téměř třemi lety. Počet aktivních uživatelů Twitteru se nyní pohybuje kolem 300 milionů a zvyšuje se jen pomalu.

Zdroj:SA, čtk, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.