Tvorba vlastního AOS (2) – Seznámení s MetaEditorem

15:58 | Mar Ve | Diskuze

V dnešním díle se seznámíme s editorem pro tvorbu obchodních strategií v prostředí platformy MetaTrader 4 a vytvoříme nový soubor pro účely následného naprogramování vlastního automatického obchodního systému (AOS).

Foto: Public Domain

Začneme otevřením platformy MT4 a vstupem do MetaEditoru, k čemuž slouží ikona v horní nástrojové liště.

 

 

Po jejím stisknutí se již ocitneme v samotném MetaEditoru, který se stane naší základnou pro výrobu AOS. MetaEditor je tvořen třemi základními částmi.

Navigátor

Okno Navigátor slouží k procházení všech souborů, se kterými budete v editoru pracovat. Navigátor je napojen na složku, ve které je umístěn MetaTrader a nabízí tak přístup ke všem obchodním systémům, indikátorům nebo skriptům, které MT4 již obsahuje, nebo jež jste vytvořili.

 

Díl první: Tvorba vlastního AOS (1) – Úvod do problematiky a smysl využití obchodního robota

 

Panel nástrojů

Panel nástrojů ve spodní části obsahuje několik záložek. Během programování budeme nejčastěji využívat záložku Chyby, která ukazuje chyby a varování týkající se kódu. Pokud se tedy pokusíte zkompilovat váš kód, ten však bude obsahovat nějaké zásadní nedostatky, v tomto okně se o nich dozvíte. Dvojklik na konkrétní chybu vás přenese na příslušný řádek. Záložka Hledat zobrazuje výsledky vyhledávání v dokumentech a souborech. Pod záložkou Články najdete aktuální články z webu mql5.com, který sdružuje komunitu okolo MQL. V sekci Kódová databáze je k dispozici obrovské množství výtvorů vašich kolegů. Stejně jako v sekci Články stačí dvojklik a zobrazí se vám požadovaná webová stránka. Pod poslední záložkou s názvem Deník se skrývá běžný log.

Textový editor

Centrální část náleží textovému editoru, ve kterém bude probíhat samotné programování. Řádky jsou pro větší přehlednost vlevo očíslovány a dvojklikem na číslo řádku ho lze celý označit. Slova v samotném kódu jsou v závislosti na významu různě barevně odlišena. V případě souběžného otevření více různých kódů lze mezi nimi přepínat pomocí záložek v horní části okna.

 

Pokud jste otevřeli MetaEditor poprvé, nejspíš žádné okno s textovým editorem nevidíte. Je potřeba vytvořit nový soubor a začít tak s tvorbou vlastního obchodního systému. Na horním nástrojovém panelu se úplně vlevo nachází tlačítko Nový. Po jeho stisknutí se před vámi zobrazí nabídka, ve které si lze vybrat, jaký typ programu chcete vytvořit.

 

Tento seriál je zaměřen na tvorbu AOS, vybereme tak první možnost. Program na základě výběru předpřipraví vhodnou šablonu pro psaní kódu. Jedná se však pouze o malou pomoc ze startu, následně si můžete v samotném editoru vytvořit cokoliv vás napadne.

 

V dalším okně přidáme název našeho nového AOS za lomítko na prvním řádku, AOS se tak uloží do příslušné složky s ostatními obchodními systémy. Své dílo si podepíšeme v kolonce Autor a pole Odkaz můžeme nechat prázdné. Poté se proklikáme dál, až dokud se neobjeví okno s textovým editorem a předpřipravenou šablonou pro náš nový AOS.

Nyní je vše připraveno k samotnému psaní kódu. V příštím díle se pustíme do teoretických základů programovacího jazyka MQL4, které jsou nezbytné k následnému vytváření automatických obchodních strategií.

Zdroj:Mar Ve
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Google plánuje investice do evropských datových center

Ilustrativní obrázek

Airbnb chce vstoupit na burzu někdy v průběhu příštího roku

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevírá na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 20.9.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Klidná seance pro asijské akcie, indické si připsaly 5 % po daňové reformě

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely smíšeně

Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu vytáhla do plusu Erste Bank

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burze otevírá na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy spíše rostou; Cut FEDu doprovází neměnná politika BoJ se slovy o příp. snížení sazeb

Ilustrativní obrázek

Po snížení klíčové úrokové sazby o 25 bps. uzavírá index Dow Jones růstem o 0,13%

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.