Tržby z automobilů v Číně v únoru poklesly o téměř 14 %

12:20 | S L | Diskuze

Se zpomalující se čínskou ekonomikou a obchodními válkami s USA poklesly tržby z prodeje automobilů v Číně v únoru o téměř 14 %.

Ilustrativní obrázek
Foto: Marianna

Čína v minulém týdnu oznámila, že se chystá provést řadu opatření ke stimulaci tamější ekonomiky, mezi něž se řadí například úprava daňové sazby. Od té si čínská vláda slibuje oživení spotřebitelské poptávky a nastartování zpomalujícího se hospodářství.

Tržby z automobilového průmyslu v Číně poklesly po osmé za sebou, když v únoru tržby na největším automobilovém trhu zaznamenaly propad o téměř 14 %.

Poptávka po automobilech v Číně rostla po dobu několika let s tím, jak čínská ekonomika zažívala prudký ekonomický růst, který měl za následek posun obyvatelstva do vyšších spotřebitelských struktur. V minulém roce roční tržby poklesly poprvé během asi dvou dekád v návaznosti na zpomalující se ekonomiku a nejistoty v souvislosti s obchodními válkami s USA.

Čína v minulém týdnu ohlásila několik opatření, kterým by chtěla nastartovat zpomalující se tamější ekonomiku. Mezi zamýšlené nástroje patří například snižování daní, které by mohlo pomoci nastartovat poptávku po automobilech. Nicméně analytici uvedli, že očekávaný výsledek se dostaví s jistou časovou prodlevou.

Newyorská Citybank v pondělí poznamenala, že načasování plánovaných daňových škrtů za účelem podpořit spotřebu zůstává stále nejasné, a proto spotřebitelé nákupy automobilů odloží do doby, než nová daň bude zavedena.

Prodeje automobilů představují důležitý barometr zdraví spotřeby čínských spotřebitelů a zároveň jsou klíčovým faktorem pro zahraniční výrobce automobilů, kteří doufají, že čínská poptávka může podpořit světový automobilový sektor.

Zdroj: CNBC

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ranní Restart 21.3.2019

Ilustrativní obrázek

CZ Ranní restart 15.03.2019

Ilustrativní obrázek

Při komunikaci s čínskými turisty bude kotva používá čínské jméno

Ilustrativní obrázek

Nižší hospodářský růst Číny způsobí problémy korporátním firmám se splácením svých dluhů

Ilustrativní obrázek

Ekonomové v datech z čínské ekonomiky vidí pozitiva i negativa

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu: Čína zdůraznila důležitost spojenectví s USAČti více
Ilustrativní obrázek

Amerika po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Alibaba navrhuje split akcií v poměru 1:8

Ilustrativní obrázek

Akcie německé aerolinky Lufthansa se utápí hluboko v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Sektor konopí jako investice

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně silnější

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.