Tržby Microsoft by se do budoucna mohly více opírat o videohry, tvrdí analytici UBS

15:58 | wa pe | Diskuze

Herní konzole Xbox přináší cyklické vyztužení hospodářských výsledků Microsoft, společnost by však snadno mohla dosáhnout na opakující se spolehlivý tok příjmů z videoherního průmyslu, jsou přesvědčeni analytici UBS.

Ilustrativní obrázek
Foto: mastermaq

Přestože jen v minulém roce vykázala divize Xbox tržby ve výši 9 miliard USD, jiné kategorie mimo videoherní konzole se mohou pochlubit relativně vyšším růstem. Podle Jennifer Loweové z UBS by Microsoft měla hledět mimo vlastní konzole Xbox a zaměřit se na mobilní segment, kde může profitovat z mikrotransakcí a tržeb z prodeje předplatného. Hry pro mobilní telefony mají dobré vyhlídky také díky příchodu nových výkonnějších zařízení jako například iPhone X, které umožňují užít si herní zážitek v podstatě kdekoli.

Zatímco v případě her třetích stran si Microsoft účtuje marži v rozsahu 10 až 20 %, u digitálních stažení her z jejího online obchodu si může přijít až na marži 30 %.  Důvodem je odpadnutí nákladů na výrobu fyzického média či distribuční poplatky, vysvětluje analytička.

Příležitost skýtá také cloudová platforma Azure, která by mohla hostit službu her na přání podobnou mediálnímu obsahu, který poskytuje Netflix. Hráči by si nekupovali vlastní kopii hry, ale jednoduše by se po zaplacení předplatného připojili k serveru Microsoft Azure. Stejně jako Office 365 pomohl na platformu Azure přilákat korporátní zákazníky, služba her na přání by mohla totéž dokázat s herními vývojáři, uzavírá analytička.

Z 35 předních analytických týmů, které pokrývají akcie Microsoft jich 27 doporučují ke koupi, zatímco 7 drží neutrální rating a pouze 1 radí titul prodat. Průměrná cílová cena pro akcie MSFT činí 105,49 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.