Tržby Alibaby lámou rekordy. Sázka na "den nezadaných" se vyplatila.

13:58 | Redakce W4T | Diskuze

Jen polovinu času potřebovali během dnešního "dne nezadaných" zákazníci čínského internetového prodejce Alibaba (BABA) k překonání prodejního rekordu z loňského roku. Před otevřením americké burzy posilují akcie o téměř 1,5 % a obchodují se na ceně 82,50 dolaru za akcii.

Společnost ohlásila, že v průběhu dnešního nákupního svátku prodala zatím zboží v hodnotě přes 9,3 miliardy dolarů, což byla loňská hodnota za celý tento den. Informovala o tom agentura Reuters a zpravodajský server BBC.

Takzvaný Den nezadaných se koná od 90. let minulého století každoročně 11. listopadu. Jedničky v datu (11.11.) mají odkazovat na nezadané jedince. Svátek přerostl v největší online nákupní horečku na světě, přičemž překonal i slavný černý pátek v USA a v Kanadě.

Alibaba dnes uvedl, že během prvních osmi minut prodeje utratili zákazníci jednu miliardu dolarů. Do hodiny od zahájení prodeje tržby dosáhly 3,9 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek částky, kterou lidé za zboží nechali za prvních šedesát minut loňského prodeje.

Mnoho zákazníků si uvědomuje, že čínská ekonomika ztrácí na rychlosti. Pro řadu z nich je Den nezadaných vítanou příležitostí jak ušetřit.

Alibaba dnes nabízí slevy, na které někteří čekají celý rok. K mání je šest milionů produktů od 40.000 výrobců. S reklamou čínskému prodejci pomáhali například představitel agenta 007 Daniel Craig nebo americký zpěvák Adam Lambert.

Podle poradenské společnosti IDC by celkové tržby Alibaby za dnešek mohly dosáhnout až 13,89 miliardy dolarů. Celodenní rekord prodeje z loňského roku překonal ještě před polednem pekingského času také velký domácí soupeř Alibaby, společnost JD.com.

Zdroj:čtk, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.