Trumpův projev v hledáčku dne; GBP / USD a EUR / USD dosáhly cílů!

11.01.2017 15:59 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Trh pozorně sleduje pár GBP / USD, který se snaží, ale bez úspěchu, prorazit 1.2200. Sterling je obecně výše oproti všem hlavním měnám po té, co USA zveřejnilo, že začne jednat o volném obchodu s Velkou Británií opouštějící EU. Obchodníci USD čekají na odpolední Trumpův proslov, který by mohl naznačit jestli sníží daně a zvýší vládní výdaje, jak slíbil. Mezitím jednotná měna zůstává klidná při nepřítomnosti významných zpráv.

Foto: JFD Brokers

USD Obchodníci se těší na Trumpův projev

Dolar byl v úterý a ve středu ráno obecně výše, i když v páru se na sterlingem a aussie byl plochý. Včera nevyšly žádné významné údaje, i když vyhlídky na tiskovou konferenci nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa v 16:00 GMT drží měnu. Konference je hlavní událostí dne a může způsobit na trhu volatilitu. Obchodníci budou sledovat náznaky, zda bude nastávající prezident schopen dostát svým slibům týkajících se ekonomiky a aplikovat svou expanzivní fiskální politiku po svém uvedení do úřadu 20. ledna.

USD

USA se horlivě žene k dohodě o volném obchodu s U.K. .; Libra roste

Libra vzrostla vůči většině hlavních měn kvůli tomu, že Trumpova správa má zájem udělat dohodu o volném obchodu s Británií, v době po Brexitu, a "rychle", podle Borise Johnsona, tajemníka pro zahraniční záležitosti a záležitosti společenství ve Velké Británii. Navíc již dříve týden poté, co se setkal s vysoce postavenými poradci Trumpa, Johnson uvedl, že Velká Británie je "v první linii" obchodní dohody s USA. Pokud bude skutečně dosaženo takovéto dohody, po-brexitová britská ekonomika by našla silnou podporu a poptávka po britské libře se zvýší. Guvernér Bank of England Mark Carney bude mít proslov dnes v 14:15 SEČ u finančního výboru Velké Británie. Kromě toho brzy ráno vyjdou počty výrobní a průmyslové produkce. U obou se předpokládá, že vykáží expanzi strmým tempem po měsíci s významným poklesem. Odhad NIESR HDP za období tří měsíců do prosince bude také zveřejněn.

GBP

GBP / USD – technický výhled

Britská libra po třech neúspěšných pokusech prorazit pod bariéru 1.2115 vůči americkému dolaru, se včera setkalo našeho doporučení s cílem na zmíněné úrovni a zaznamenalo nové 10-týdenní minimum na 1.2107. V návaznosti na silné oživení na novém low, pár GBP/USD vytvořil retracement a udeřil znovu na psychologickou překážku 1.2200. V současné době se cena rozvíjí mírně pod úrovní 1.2160 a opět se blíží k 1.2107.

Na 4-hodinovém grafu se cena i nadále obchoduje hluboko pod svými klouzavými průměry, zatímco technické ukazatele se drží v negativním teritoriu, avšak bez jasné směrové síly. Indikátor RSI se pohybuje do strany uprostřed hladiny 30 a 50, zatímco MACD oscilátor překročil svou spouštěcí linii směrem nahoru, ale leží pod svou nulovou linii.

GBP/USD

Euro je klidné při absenci významných údajů

Euro bylo v posledních dnech tiché s omezenou volatilitou oproti G10 koši měn. Po zbytek týdne bude ekonomický kalendář obsahovat jen data Eurozóny nízké úrovně, které nebudou mít těžký dopad na měnu. Zítra vyjde průmyslová výroba a měnově politické účty ECB.

EUR

EUR / USD – technický výhled

V souvislosti s celosvětově největším měnovým párem - EUR / USD - spadl a narazil na 200-SMA na 4 hodinovém grafu, když včera dosáhl prvního cíle na 1.0550. Jednotná měna vytiskla negativní den, když časně ráno našla silnou podporu na výše uvedené SMA. V případě, že se dvojici nepodaří pod ní proklouznout, pak by mohla mít nadále rostoucí tendenci až k bariéře odporu 1,0630. V opačném případě cena napadne významnou psychologickou úroveň 1.0500, která se překrývá s týdenním otočným bodem.

Technicky vzato v krátkodobém časovém horizontu, indikátor RSI odskočil na úroveň 50 a nyní stoupá směrem nahoru se slabou dynamikou. Kromě toho MACD oscilátor, může sledovat negativní rozdíl, proto by byl možný pullback směrem nahoru. Je dobré zmínit, že druhý oscilátor se stále drží v kladném teritoriu.

EUR/USD

AUD / USD a NZD / USD – technický výhled

Jednou z nejvýkonnějších měn posledních tří dnů byl australský dolar versus greenback, stoupl o více než 1% a v současné době nahrává čtvrtý pozitivní den v řadě. Dvojice AUD / USD překonala 50-denní SMA a na týdenním časovém rámci se blíží býčí crossover mezi 50 a 100 SMA v okolí cenové hladiny 0,7440. Kromě toho, oblast psychologické úrovně 0.7500 a bariéra odporu 0,7520 se zdají být, že významnými pro medvědy, proto by mohla začít případná korekce směrem dolů. Indikátor RSI stoupá vzhůru se silnou hybností, zatímco MACD oscilátor se snaží vzrůst nad nulovou linii.

AUD/USD

Na druhé straně, novozélandský dolar oproti U.S dolaru vytvořil negativní den, nalezl překážku na 50-denní SMA, která se pohybuje mírně pod bariérou 0.7050. Pár NZD / USD v úterý poklesl o více než 0,3%, a v případě, že proběhne úspěšný pokus výše uvedených překážek, na denním grafu by to otevřelo dveře opakovaném testu býčího crossoveru v rámci 100 a 200 SMAs. V současné době se cena na týdenním grafu vyvíjí mezi 50 a 100 SMAs, která v následujícím období potvrzuje myšlenku slabé dynamiky.

NZD/USD

Co dnes sledovat

Dnes budou zveřejněny výrobní a průmyslová produkce za listopad ve Velké Británii. Lepší čísla by pomohly libře, aby zlepšila svou pozice oproti hlavním měnám. U výrobní produkce se předpokládá zlepšení meziročně o 0,6% z předchozích negativních 0,9% a průmyslová výroba by se mohla zvýšit meziročně o 0,8% z předchozího rovněž negativních 1,3%. Dodatečnou volatilitu libře dodá uvolnění odhadu NIESR HDP za období tří měsíců do prosince. Později v noci Japonsko zveřejní své účty a obchodní bilanci za listopad.

UK production

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.