Jako prezident by Trump nepochybně vybudoval „velkou, velkou zeď“ a přiměl Mexiko, aby za ni zaplatilo. Tak agresivní akt mezinárodní diplomacie by nepochybně okamžitě spustil odvetná obchodní omezení. Ode dne před primárkami v Indianě poskočila volatilita USD/MXM a předčila ostatní rozvojové měny. Připisovat rizikový zisk MXN výhradně americkým volbám je obtížné, i když vidíme projevy asymetrických tlaků na tuto měnu.
Banxico podle očekávání udržela sazbu na viděnou nezměněnou na 3,75%. S neškodným inflačním tlakem a nepravděpodobným červnových zvýšením sazeb Fedu nepociťuje centrální banka tlak na zpřísňování. Růst mexického HDP omezuje nízká produkce Pemexu, což poznamenalo i fiskální podmínky. Protože ceny ropy se drží na nízké úrovni, centrální banka musí zohlednit snížení růstu. Vyhlášení přirozeně naznačilo, že členové mají obavy především z volatility finančního trhu. Banxico se dál zaměří na stabilitu MXN a přijme proaktivní postoj k poklesu souvisejícím se strategií Fedu. Pokud Fedem inspirovaný výprodej EM ohrozí podmínky inflace, Banxico zřejmě zareaguje dalším obranným zvýšením sazeb.
Obáváme se, že kombinace obou problémů MXN zatíží. S červnovým zasedáním Fedu a červencovým republikánským sjezdem se chuť na riziko s MXN zřejmě nevrátí. MXN bude proti dolaru, JPY a regionálnímu BRL krátký. Pouze v případě neřízeného oslabení MXN uvidíme FX intervenci. Zhroucení MXN by moha spustit republikánská nominace Donalda Trumpa jako kandidáta pro prezidentské volby 2016.