Trumpovo vítězství škodí MXN

08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Existují geopolitické i domácí ekonomické důvody pro krátké pozice MXN. Po vítězství v Indianě přešel Donald Trump z pozice slabého vyzyvatele na pravděpodobného kandidáta republikánské strany na prezidenta. S tímto posunem událostí nastávají logické tendence spekulovat, jak bude Trumpovo volební období vypadat. Vnímáme ho jako patologického lháře neschopného splnit řadu volebních slibů, ale zatím ani z jednoho slibu nevycouval.

Foto: Alejandro

Jako prezident by Trump nepochybně vybudoval „velkou, velkou zeď“ a přiměl Mexiko, aby za ni zaplatilo. Tak agresivní akt mezinárodní diplomacie by nepochybně okamžitě spustil odvetná obchodní omezení. Ode dne před primárkami v Indianě poskočila volatilita USD/MXM a předčila ostatní rozvojové měny. Připisovat rizikový zisk MXN výhradně americkým volbám je obtížné, i když vidíme projevy asymetrických tlaků na tuto měnu.

Banxico podle očekávání udržela sazbu na viděnou nezměněnou na 3,75%. S neškodným inflačním tlakem a nepravděpodobným červnových zvýšením sazeb Fedu nepociťuje centrální banka tlak na zpřísňování. Růst mexického HDP omezuje nízká produkce Pemexu, což poznamenalo i fiskální podmínky. Protože ceny ropy se drží na nízké úrovni, centrální banka musí zohlednit snížení růstu. Vyhlášení přirozeně naznačilo, že členové mají obavy především z volatility finančního trhu. Banxico se dál zaměří na stabilitu MXN a přijme proaktivní postoj k poklesu souvisejícím se strategií Fedu. Pokud Fedem inspirovaný výprodej EM ohrozí podmínky inflace, Banxico zřejmě zareaguje dalším obranným zvýšením sazeb.

Obáváme se, že kombinace obou problémů MXN zatíží. S červnovým zasedáním Fedu a červencovým republikánským sjezdem se chuť na riziko s MXN zřejmě nevrátí. MXN bude proti dolaru, JPY a regionálnímu BRL krátký. Pouze v případě neřízeného oslabení MXN uvidíme FX intervenci. Zhroucení MXN by moha spustit republikánská nominace Donalda Trumpa jako kandidáta pro prezidentské volby 2016.

 

Swissquote

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.