Tři obří technologické společnosti se slibnou budoucností

17.08.2016 15:58 | Ne Ro | Diskuze

Analytici společnosti Merrill Lynch předpovídají třem mega-cap technologickým společnostem slibný vývoj.

Foto: roanokecollege

 

Nejlepším plánem v rámci akciového trhu nezřídka bývá držet se lídrů daných odvětví. Že lídry bývají vyspělejší společnosti, nemusí ovšem být vždy pravda. Mnohdy se stává, že nová společnost či outsider vstoupí na Wall Street a posléze ovládne celý sektor. Kupříkladu takový Facebook Inc. (NASDAQ: FB), který byl veřejně obchodovanou společností pouhé čtyři roky. Nicméně i přes tuto skutečnost lídři jednotlivých sektorů obvykle zůstanou na trhu i nadále, zvláště pokud jde o technologie.

Analytici ze společnosti Merrill Lynch jsou v tuto chvíli velmi optimističtí, právě co se mega-cap technologických společností týče. Akcie všech tří níže uvedených společností obdrželi od analytiků z Merrill Lynch hodnocení "buy" a jejich koupě by se mohla z hlediska dlouhodobějšího růstu, s jistou dávkou rizika, vyplatit. Jedná se o akcie těchto společností:

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

Alibaba

Před dvěma lety společnost za velkého zájmu obchodující veřejnosti vstoupila na akciový trh. Společnost Alibaba Group Holding Ltd. (NYSE: BABA) je podle celkového objemu tržeb za prodané zboží největší online a mobilní obchodní společností. Společnost při své první veřejné nabídce akcií v roce 2014 přitahovala velkou pozornost. Akciím se však od té doby vedlo strašně, s dosaženým maximem 120 USD v půli listopadu roku 2014. Avšak, hlavní obchodní činnost společnosti Alibaba je obklopena velice silnou bariérou pro možné konkurenty a možnosti pro nový růst přeshraniční e-komerce činí akcie společnosti vysoce atraktivní.  Analytici z Merrill Lynch tudíž vnímají aktuální akcie společnosti Alibaba jakožto levné a s mimořádným růstovým potenciálem. Mimoto podotýkají, že společnost překročila rámec e-komerce a vyvinula vlastní důmyslný typ konglomerátu nové kybernetické éry: e-komerci spojila s logistikou, financemi, výpočetní technikou a mezinárodní infrastrukturou. Očekávají složený anualizovaný růst e-komerce v Číně ve výši 24 % v období od nynějška do roku 2018. Před nedávnem společnost zveřejnila obrovská čísla za čtvrtletí a hnací sílu vidí především v sociálních či mobilních uživatelských aplikacích, sledování uživatelů napříč softwarovými platformami či v zacílení na maloobchodníky. Růst se vrátil zpět na úroveň, kde byl před tím, než společnost vstoupila na akciový trh. Cílová cena akcie podle analytiků Merrill Lynch, 110 USD. Očekávání analytiků Wall Street je o něco málo nižší, 105,23 USD. Páteční uzavírací cena akcií byla 98,25 USD.

Amazon

Společnost Amazon je absolutním lídrem mezi online maloobchody. Krom toho je dominantním hráčem v obchodování s cloudovými úložišti. Společnost Amazon.com Inc. (NASDAQ: AMZN) spotřebitelům slouží prostřednictvím svých maloobchodních webových stránek, které se primárně zaměřují na zboží a nákupy za účelem jejich opětovného prodeje a zboží nabízené prodávající třetí stranou. Mimoto společnost nabízí služby Amazon Web Services firmám a developerům. Jedná se o počítačové služby, úložiště, databáze, analytiky, aplikace a deployment. Amazon Web Services jsou momentálně nezpochybnitelným lídrem na poli cloudových služeb. Mnoho top analytiků předpokládá, že společnost bude na trhu dále expandovat. Společnost poslední dobou uvedla na trh mnoho produktů, mj. Aurora pro relační databáze, Quicksight pro obchodní data či Database Migration Support Service. Amazon oznámil velice silné čtvrtletí s dobrými tržbami a zrychleným růstem divizí. Top analytici Wall Street poukázali na nárůst čistých tržeb o 31 % meziročně. Zatímco budoucí výhled byl poněkud neurčitý, společnost se domnívá, že výsledky odrážejí běžné sezónní provozní výlohy v rámci příprav na období prázdnin, které je rušnější v každém roce. Výhled tržeb byl lepší, než se očekávalo, nicméně výnos z provozní činnosti byl menší. Analytici také poznamenávají, že Amazon plánuje otevřít 18 nových balicích skladišť během třetího čtvrtletí, oproti 6, jež otevřel v loňském třetím čtvrtletí. Merrill Lynch očekává cílovou cenu za akcii 960 USD. Všeobecné očekávání je menší, 868,76 USD. Páteční uzavírací cena akcií byla 772,56 USD na akcii.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.