Trhy v regionu čekají na páteční údaje o HDP

08:25 | fa ra | Diskuze

Koruna včera pokračovala v trendu započatým v pondělí a kurz vůči euru se pohyboval v intervalu 27,02 – 27,03 CZK/EUR.

Foto: Web4Trader

Ostatní regionální měny shodně ztrácely. Polský zlotý poklesl pouze o 0,1 %, i přestože se jeden člen z výboru pro měnovou politiku vyjadřoval k případnému uvolnění měnové politiky. L. Hardt totiž sice potvrdil, že v současné době je měnový výbor za jedno ve stabilitě sazeb, ale pokud by byla do budoucna změna potřeba, tak by on upřednostnil jeden velký krok než nějakou sérii postupného snižování. Otázkou do budoucna pro Hardta a případně další členy měnového výboru, kteří by uvažovali jako on, je, jak velký by ten krok musel být, když meziroční změna cenové hladiny byla v dubnu na úrovni -1,1 % y/y a inflační cíl centrální banky je ve výši 2,5 % +/- 1 pb.

Maďarský forint pak včera ztratil 0,2 %, když zveřejněný záznam z posledního zasedání maďarské centrální banky z 26. dubna na trhu nevyvolal velkou pozornost. Další zasedání je na pořadu 24. května, kde by mohlo dojít k dalšímu snižování základních sazeb, jak o tom jsou přesvědčeni účastníci trhu. Sama centrální banka to totiž ve středu signalizovala ústy viceguvernéra MNB Martona Nagy.

Regionální trhy budou dnes čekat na páteční údaje o vývoj HDP za první čtvrtletí roku v Polsku, Maďarsku a Slovensku.

Česká swapová křivka včera zvýšila svůj sklon, když vzrostla o 1 bb na svém dlouhém konci.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.