Trhy sázejí na to, že General Electric sníží výši dividend

20:39 | Ne Ro | Diskuze

Společnost General Electric (GE) by měla tento pátek ohlásit svůj kvartální výsledek hospodaření. Je snižování výše vyplácených dividend skutečně na spadnutí?

Foto: Public Domain

Naděje umírá poslední. Nejinak je tomu i v případě společnosti General Electric. Otázkou zůstává, co nám v pátek v souvislosti se zveřejněním svého kvartálního výsledku tato společnost sdělí. Kdyby to tak bylo něco, co by zvrátilo aktuální trend, který z ní dělá letošní akcii s nejhorším výkonem v rámci indexu Dow Jones.

Nejspíš se tedy vyplatí připravit se na ohlášení snižování dividend. Konec konců právě výše dividend GE přišla na přetřes již letos v květnu, kdy si analytici z Deutsche Bank všimli, že pravděpodobně bude následovat snížení výše dividend v rámci resetu zisků. Titíž analytici snížili i své investiční doporučení pro akcie GE. Jiní analytici se tehdy snažili tyto obavy rozptýlit, nicméně v posledních dnech to vypadá, že čím dál tím větší procento z nich začíná dávat analytiků z Deutsche Bank za pravdu. Mezi nimi je i tým analytiků z Goldman Sachs. Podle nich totiž momentální tržby GE nejsou dostatečně vysoké na to, aby pokryly stávající výši dividendy spolu s dalšími kapitálovými závazky.

Akcie General Electric dnes mírně oslabily.

Zdroj:barrons, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.