Trhy podceňují poptávku po voze Model 3. Akcie Tesla budou posilovat, tvrdí analytici Baird & Co

10:18 | wa pe | Diskuze

Většina seriózních analytických týmů se shoduje v názoru, že úspěch elektromobilu Model 3 je nyní zcela klíčový pro další budoucnost Tesla Inc. V čem se ovšem analytici liší, je jejich důvěra ve schopnost mladé automobilky přejít dostatečně rychle na vyšší objem produkce. Vyplatí se koupit akcie Tesla? 

Ilustrativní obrázek
Foto: Nordic

Model 3 je první vůz z produkce Tesla, který je i s přihlédnutím k dotacím pro elektromobily, dostupný pro širší okruh spotřebitelů. Úspěch nebo případné selhání tohoto vozu na trhu je proto pochopitelně vnímáno jako rozhodující faktor. Vzhledem ke své vysoké ztrátovosti si navíc automobilka nemůže příliš dlouho dovolit zahrávat s důvěrou investorů jak na akciovém, tak dluhopisovém trhu. 

Mezi optimisty na titulu se včera zařadili analytici Baird & Co., kteří se domnívají, že poslední produkční obtíže a zpoždění v dosahování výrobních cílů příliš zastiňují dlouhodobý vysoký potenciál automobilky. Podle jejich názoru Tesla aktuálně lépe informuje o navyšování produkce, a její výhled je tak výrazně lépe čitelný než doposud. Celková poptávka po vozu Model 3 může být podle nich podhodnocená, přičemž k jejímu dalšímu navýšení by mohly přispět pozitivní zkušenosti prvních majitelů.  „Medvědi argumentovali, že produkční zpoždění, konkurence a problémy s kvalitou omezí poptávku po vozidlech, nicméně my předpokládáme, že poptávka po všech vozech TSLA zůstane robustní, přičemž první recenze nepřinesly výrazné potíže s kvalitou.“ V dlouhodobém výhledu by Tesla měla být schopna ročně dodat 500 000 vozů, což by z ní učinilo jednoho z největších producentů v USA. Produkční průtahy ve čtvrtém čtvrtletí doprovázely také relativně nízké hrubé marže, ty by se však měly podle analytiků začít v průběhu letošního roku zvyšovat až směrem k úrovni 25 %.

Analytici ponechávají pro akcie TSLA investiční doporučení „Outperform“ s cílovou cenou 411 USD. Včera akcie Tesla uzavřely obchodování posíleny o 2,51 % na 323,66 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Čti více
Ilustrativní obrázek

Tesla si nechala z Německa expresně zaslat výrobní roboty pro svou Gigafactory

Ilustrativní obrázek

Bayer v příštím týdnu získá povolení úřadů USA k akvizici Monsanto, informuje agentura Bloomberg

Ilustrativní obrázek

ZTE bude moci dále podnikat. Vláda USA se dohodla s Čínou na kompromisu

Ilustrativní obrázek

Siemens se zapojí do projektu největší evropské továrny na výrobu Li-Ion baterií

Ilustrativní obrázek

Fiat Chrysler kvůli tempomatu svolá ke kontrole miliony aut

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.