Trhy budou sledovat vyjádření centrálních bankéřů

08:32 | fa ra | Diskuze

Tento týden bude kalendář ekonomických událostí v České republice naprosto prázdný. Trhy tak budou vyčkávat především na další případné komentáře zástupců ČNB.

Foto: Web4Trader

Situace na korunových forwardech tak může zůstat volatilní, dokud ČNB případně neprodlouží očekávanou platnost svého kurzového závazku dále do budoucna.

Makroekonomických údajů se z regionálních zemí dočkáme pouze v Polsku. Nejzajímavější bude srpnová statistika průmyslu, která by měla vykompenzovat červencový propad způsobený do velké míry nepříznivými kalendářními faktory.

Maďarská centrální banka by měla ponechat měnovou politiku beze změn v souladu se svou pozicí, že současné nastavení měnových podmínek je v souladu s příznivým vývojem ekonomiky a návratem inflace k cíli.

Situace na korunových forwardech se mírně uklidnila

Kurz koruny setrval minulý týden jen těsně nad hladinou 27 CZK/EUR. Zajímavější situace opět panovala na korunových forwardech. Guvernér Rusnok se v úterý snažil uklidnit trhy a zabránit dalším spekulacím vůči kurzovému závazku v rozhovoru pro Českou televizi, kde naznačil možné posunutí „exitu“ do druhé poloviny roku 2017. Roční forward na jeho slova reagoval mírnou korekcí, což vydrželo až do pátečního odpoledne. Akutní spekulace na konec závazku tak prozatím podle všeho opadly. Kdykoliv se ale mohou vrátit, protože oficiálním postojem ČNB nadále zůstává tzv. tvrdý závazek do konce roku 2016 a tzv. měkký závazek (očekávání bankovní rady) v polovině roku 2017. Naším výhledem nadále zůstává opuštění minimálního kurzu 27 CZK/EUR v Q4 17 poté, co inflace dosáhne 2% cíle.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.