Trh už očekává červnové zasedání FOMC

08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Federální výbor pro operace na volném trhu bude příští týden zasedat, aby rozhodl, zda znovu mírně zvýší cílové sazby. Je celkem zřejmé, že výbor zachová sazby nezměněné na úrovni mezi 0,25% a 0,5%. Několik vyjádření předsedkyně J. Yellenové od březnového zasedání nenechávají pochybnost o výsledku.

Foto: Public Domain

Navíc umírněná tisková konference Yellenové, která následovala po zasedání minulý měsíc a její projev v Ekonomickém klubu v New Yorku zvýrazňují divergenci mezi členy Fedu ohledně výhledu americké ekonomiky. Tato interní divergence sice ohledně zasedání příští týden nic nezmění, ale zvyšuje nejistotu ohledně možného zvýšení sazeb v červnu. Zatím je trh ohledně červnového zvýšení sazeb skeptický. Pravděpodobnost odvozená od indexového swapu naviděnou ukazuje, že trh vstřebává jen 16% pravděpodobnost, že by se sazby v červnu zvýšily o 25zb. Od začátku měsíce ale monetárně citlivé dvouleté státní dluhopisy začaly prudce stoupat a naznačují, že zpřísňující monetární politika začíná být pravděpodobnější.

Dluhopisy se dostaly nad hranici 0,80% poprvé od konce března (před projevem J. Yellenové v Ekonomickém klubu v New Yorku). Na druhou stranu nejnovější americké výsledky vykreslují pochmurný obrázek ekonomiky, protože průmyslová výroba se už druhý měsíc za sebou propadá (-0,6% meziměsíčně v únoru a březnu). Pouze pracovní trh a trh s bydlením vysílají pozitivní signály.

Proto se zdá, že středeční zasedání se bude týkat spíš odhadu globálních rizik americké ekonomiky než čehokoli jiného. Investoři budou extrémně citliví na jakoukoli změnu tónu vyhlášení, zvlášť pokud půjde o posun k tvrdému přístupu. Nicméně očekáváme, že Fed se uchýlí k opatrnému vyjadřování, aby předešel přílišnému nadšení dolarových býků a zároveň se ujistil, že si trh nebuduje příliš silná očekávání.

 

Swissquote

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.