Třetina podnikatelů si spojuje EET s vyšší mírou administrativy a pomalejší obsluhou zákazníků

17:57 | wa pe | Diskuze

Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) znamenalo pro více než třetinu podnikatelů (35 procent) zejména více administrativy, pro 34 procent pak pomalejší obsluhu zákazníků.

Foto: W4T

Větší kontrolu nad tržbami uvádí také 34 procent podnikatelů, ale jen čtyři procenta uvádí, že jim EET zvýšila tržby. Vyplývá to z průzkumu společnosti KASAmax mezi 1200 jejími klienty.

V pátek uplyne rok od okamžiku, kdy byla spuštěna první vlna EET, která se týkala podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách. V březnu 2017 přibyli také malí a velcí obchodníci.

Více než čtvrtina podnikatelů si myslí, že jim EET přidělalo značné náklady, pro šest procent znamenalo nižší tržby a pět procent podle svého názoru platí vyšší daně. Zhruba čtyři procenta se domnívají, že je po zavedení EET méně okrádá vlastní personál.

Fungování EET hodnotí nejvíce respondentů, tedy 27 procent, známkou tři. Jedničku dalo EET 18,5 procenta podnikatelů, pětku téměř 26 procent. "Při prvním pohledu na výsledky hodnocení je zřejmé, že výrazně nepřevládá žádný názorový pól, tedy buď vyloženě pozitivní, nebo vyloženě negativní. Na druhou stranu ale výsledky ukazují, že po roce fungování nepanuje mezi podnikateli k evidenci tržeb výrazný odpor," uvedl provozní ředitel KASAmax Martin Laštovica.

V poslední části průzkumu se pak podnikatelé mohli volně vyjádřit k otázce, zda by něco měnili na EET. "Vedle toho, že nám přišly odpovědi typu "nevím, nic bych neměnil", jsme zaznamenali dva výrazně se opakující komentáře. Ten první se dá shrnout do slova zrušit. A druhý, přibližně stejně častý komentář spočívá v nesouhlasu s výjimkami z EET," dodal Laštovica.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

ODS v Poslanecké sněmovně neuspěla s návrhem na zrušení elektronické evidence tržeb

Ilustrativní obrázek

Kontroly EET odhalily v Jihočeském kraji pochybení ve více jak čtvrtině případů

Prvního slosování loterie k EET se zúčastnilo 452 691 hráčů

Dnes se poprvé losovala takzvaná účtenková loterie k EET

Účtenková loterie už hlásí 70 000 registrovaných hráčů

Skupina senátorů odmítá zavedení EET v sociálních ústavech a nemocnicíchČti více
Ilustrativní obrázek

Bank of America zůstane v Londýně navzdory brexitu

Ilustrativní obrázek

Jack in The Box vykázala své hospodářské výsledky za první čtvrtletí

Ilustrativní obrázek

First Solar chystá stavbu největší solární elektrárny na jihu USA

Ilustrativní obrázek

Boeing získá zakázku na letouny pro Hawaiian Air původně určenou pro Airbus

Ilustrativní obrázek

Akcie Domino's Pizza posilují v reakci na spekulace o převzetí o 3 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.