Tradingová strategie pro každého

11:52 | M Z | Diskuze

Trading jako takový je hlavně o studování grafů a nacházení statistické výhody na základě pochopení fungování trhu, kterou pak obchodník využije ve svůj prospěch a zhodnocení obchodního účtu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Michal Stibor, FPG a.s.

Pro nalezení této výhody však nemusí být žádný genius s nadprůměrným IQ, který vymyslí neuvěřitelně složitý způsob analýzy. Spíše opak je pravdou. V jednoduchosti je síla. Existuje mnoho zajímavých konceptů, které svou jednoduchostí i výsledky předčí sofistikované algoritmy. Jedním z nich je právě obchodování tzv. Opening Range obchodních seancí.

Jde o jednu z nejlepších a nejjednodušších intraday strategií, kterou můžete ihned vyzkoušet. Její výhodou je, že se na trzích objevuje pravidelně každý den a její zobchodování není nikterak náročné a zabere jen pár minut.

Celá myšlenka tohoto obchodního přístupu spočívá v následování impulsního pohybu po otevření obchodní seance. Tento prvotní pohyb pak často vytváří rámce dalšího vývoje. Pro obchodování se převážně využívají tři hlavní obchodní seance: asijská, evropská, americká. Pro nás je z časového hlediska nejzajímavější ta evropská, která je reprezentovaná otevíracím časem Londýna, tj. 9:00 našeho středoevropského času.

Existuje mnoho variant tohoto tradingového přístupu. Využívají se různé časové rámce pro sledování např. prvních 5, 15 nebo 60 minut. Stejně tak i různé měnové páry či jiné trhy, které právě otevřou. V londýnské obchodní seanci je nejoblíbenější pár britské libry s americkým dolarem (GBPUSD).

Obchodní strategie
Obchodování je velice jednoduché a přímočaré. Pokud zůstaneme u Forexu, tak každý z měnových párů vytváří v prvních minutách až desítkách minut (podle toho, který časový rámec si vyberete, ne však delší než 60 minut) určitou obchodní range, tj. vytvoří své High a Low daného časového úseku. Právě High a Low této oblasti jsou považovány za support a resistenci. Smyslem tohoto způsobu obchodování je nakupovat (long) při proražení High této range a naopak prodávat (short) při proražení jejího Low. Stop Loss (zastavení ztráty) se zpravidla umisťuje na druhé straně obchodní range než byl vstup a Profit Target (realizace zisku) 1:1 vůči Stop Lossu, případně 2:1.

GBPUSD

Na obrázku můžete vidět situaci na GBPUSD ze dneška (20. 3. 2019). Zelenou šipkou je označena svíčka, kterou hledáme. V tomto případě od 9:00 do 9:15 našeho času (8:00-8:15 londýnského času). Vstup znázorněný modrou čarou, stop loss červenou a profit target zelenou. V tomto případě obchod krásně vyšel. 

Závětem
Opening Breakout Range je běžně používaný systém obchodování profesionálními a amatérskými obchodníky a má potenciál poskytovat dobré výnosy, pokud se provádí s řádnou disciplínou a pravidly pro správu peněz.

Pokud vás tento přístup zaujal, nenechte si ujít moji přednášku s názvem „Obchodní systém: Když otevře Londýn“ v rámci letošního MoneyExpo Trading 2019. Budu v ní podrobněji popisovat tento způsob obchodování i různé možnosti vylepšení úspěšnosti.

 

Autor: Michal Stibor

Zdroj:Michal Stibor, FPG a.s.
Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.