TOP dividendové akcie podle investičních manažerů Franklin Rising Dividends Fund

12:13 | wa pe | Diskuze

Don Taylor z Franklin Rising Dividends Fund přináší čtveřici akciových titulů, které se mohou pochlubit nejenom solidní výší dividendy, ale také potenciálem výrazně posílit.

Ilustrativní obrázek
Foto: Tax Credits

Při výběru akcií v portfoliu Franklin Rising Dividends Fund není podle jeho investičního manažera Dona Taylora rozhodující aktuální výše dividendy. Zaměřuje se spíše na růst tržeb, zisku a generování volného peněžního toku společnosti, který navyšování dividendy umožňuje a v dlouhodobém výhledu zajišťuje solidní výkon akciového titulu na trhu. Cílem je tak rozpoznat ty společnosti, které jsou dlouhodobě schopny navyšovat dividendu v řádu desítek procent.

Microsoft

Přestože Taylor vyjadřoval v září 2016 pochybnosti ohledně dalšího výhledu softwarového giganta, nyní se je přesvědčen, že společnost je zpět ve skupině nejrychleji rostoucích technologických společností v USA. K 29. prosinci byly akcie Microsoft druhou největší položkou v portfoliu fondu. V září společnost navýšila svou čtvrtletní dividendu z 39 na 42 %, což představuje druhé 8% zvýšení výplaty za sebou. Letos by se Microsoft měla znovu vrátit k navyšování v desítkách procent, věří manažer. Výplatu dividend podle něj negativně ovlivnila obří akvizice profesní sociální sítě LindedIn, nicméně očekávaná repatriace hotovosti ze zahraničních účtů umožní Microsoft znovu navracet kapitál svým akcionářům zvýšeným tempem.

Becton, Dickinson

Akcie výrobce medicínských přístrojů patří mezi 50 takzvaných dividendových aristokratů, kteří se mohou vykázat alespoň 25 lety pravidelného navyšování dividendy. V případě Becton, Dickinson & Co. dochází k soustavnému navyšování dividendy dokonce v posledních 46 letech. Taylor podotýká, že akcie BDX mají v portfoliu fondu své stále místo už od roku 1996.  V listopadu společnost navýšila svou dividendu pouze o 3 % na 0,75 USD, za posledních 10 let však průměr navyšování dosahuje 12 %. Stejně jako u Microsoft i Becton, Dickinson potřebovala hotovost pro uskutečnění akvizice, konkrétně pak společnosti C.R. Bard Inc.

Accenture

Další dlouhodobou položkou v portfoliu je Accenture PLC. Ta svou dividendu navyšuje již 13 let v řadě. V září minulého roku došlo ke zvýšení roční dividendy o 10 % na 1,33 USD za akcii. Vzhledem k růstu tržeb společnosti se obdobné tempo navyšování dividendy dá očekávat i v dalších letech, tvrdí manažer. Za tři měsíce končící 30. listopadem tržby Accenture vzrostly o 12 % na 10,05 miliardy USD. 

Albemarle

Společnost Albemarle dnes patří mezi největší producenty lithia na světě. Stejně jako celá řada analytických týmů i Taylor je přesvědčen, že poptávka po tomto kovu se bude výrazně zvyšovat s dalším rozvojem elektromobility. Albemarle naposledy navýšila svou dividendu minulý rok v únoru a to o 5 % na 0,32 USD za akcii. Investiční manažer upozorňuje, že společnost se aktuálně nachází ve fázi vysoké míry investic do další produkce, které mají přednost před výplatou dividend.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.