Top akcie na rok 2017

06:03 | Ne Ro | 6 komentářů / 6 nových

Pro akciové investory bude příští rok 2017 skýtat řadu velkých možností. Sázet lze jak na "Trumpovy" akcie, v naději, že ekonomika posílí, tak lze zvolit i více defenzivní sektory.

Foto: Public Domain

Od proběhnuvších prezidentských voleb zaznamenaly ekonomicky citlivé akcie, banky a výrobci energií růst, zatímco tradiční defenzivní skupiny jako spotřebitelské akcie či elektroutility strádaly uprostřed obav z větších sazeb a z inflace. Při výběru následujících deseti top akcií na rok 2017 se analytici spíše zaměřili na ty z nich, které poněkud zaostávaly. Níže uvedený seznam zahrnuje mnoho obecně známých jmen, jako třeba Alphabet, mateřskou společnost od Google  (GOOG), Apple (AAPL), Citigroup (C), Walt Disney (DIS), Merck (MRK) či Delta Air Lines (DAL).

Osm z oněch deseti akcií zaostávají za indexem Standard & Poor's 500, včetně tří evropských jmen – Deutsche Telekom (DTEGY), Novartis (NVS) a Unilever (UL). Evropské burzy v letošním roce 2016 ztrácely nad trhy v USA, což znamená, že mnoho čelných evropských společností nyní nabízí dobrou možnost pro vstup. Až na společnost Alphabet, všech deset vybraných akcií je ohodnoceno na méně než 20násobek očekávaných zisků za 2017.  Za zmínku stojí, že zatímco akcie společností Toll Brothers (TOL), Citigroup či Delta se obchodují přibližně na 10násobku očekávaných zisků za 2017, tak v případě společností jako Caterpillar (CAT) je to téměř 30násobek po 40% posílení, zaznamenaném v letošním roce.

Společnost Alphabet představuje typický příklad průpovídek Warrena Buffetta, která zní, že je mnohem lepší koupit úžasný byznys za férovou cenu, než férově ohodnocený byznys za úžasnou cenu.

Apple je ohodnocen tak, jako by měl z byznysu tak za deset let vystoupit.

Široce diskutovaná otázka ESPN zatemňuje jindy patrnou sílu společnosti Disney na poli filmového plátna a tematických zábavních parků.

Akcie Deutsche Telekom skýtají slibnou šanci vzhledem k cennému většinovému podílu v T-Mobile US (TMUS).

A akcie Unilever představují jeden z nejatraktivnějších příběhů růstu mezi spotřebitelskými akciemi společností s velkou tržní kapitalizací.

Níže uvedené společnosti zkrátka vypadají pro investici na příští rok slibně, nicméně jistota, že se jim v příštím roce skutečně bude znatelně dařit, žel, neexistuje. Vše ukáže až čas.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Jo, souhlas. Navíc Trump by jim mohl trochu rozvázat ruce.
Jako další tipuji hlavně banky. Ty se teď povezou na zvyšujících se úrokových sazbách.
Ale umřela jim princezna Leia. :-(
Protože teď si namastí kapsu se Star Wars.
Proč Disney?
Top akcie? Můj favorit je jasnej: Disney!
Vstoupit do diskuze

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.