TOP 8 akcie pro rok 2018 podle analytiků Credit Suisse

09:48 | wa pe | Diskuze

Ačkoli do konce letošního roku ještě nějaký ten den zbývá, analytici Credit Suisse již zveřejnili svůj předběžný výběr investic pro rok 2018. Které akcie kupovat? 

Akcie
Foto: Public Domain

Přestože oficiální seznam doporučovaných titulů Credit Suisse zveřejní teprve kolem poloviny ledna, pokud nedojde k výraznějším změnám podmínek, budou mít následující akcie dobré šance probojovat se do finálního výběru. Najdeme zde akcie společností z USA na základě jejich výhledu na dalších 12 měsíců. Investiční doporučení na všech těchto titulech je „Overweight“ s cílovou cenou buďto na úrovni průměru ostatních analytických týmů či nad ním. Během aktuální fáze býčího trhu na amerických akciích se dá obecně očekávat, že tituly doporučované jako „Buy“ či „Outperform“ přinesou roční výnos mezi 8 až 10 %. 

First Data (FDC)

Cílová cena pro akcie First Data ve výši 21 USD naznačuje 22,5% posílení ze současných úrovní. Analytici oceňují především schopnost společnosti snižovat svůj dluh a současně uskutečňovat atraktivní akvizice. Cílová cena byla sestavena na základě 11násobku EV/EBITDA  a 14násobku P/E v roce 2018.

52týdenní obchodní pásmo činí na titulu 13,74–19,23 USD. Průměr cílové ceny analytiků činí 20,98 USD.

HCA Healthcare (HCA)

Novým přírůstkem do elitní osmičky je společnost HCA Healthcare, která by měla profitovat z dlouhodobě rostoucí poptávky po zdravotnických službách.  Cílová cena analytiků Credit Suisse činí  95 %, což naznačuje 24% posílení ze současné hodnoty. Společnost podle analytiků disponuje značným tržním podílem ve velkých městech a úspěšně pracuje na rozšíření dosahu svých služeb.  Provozovatel nemocnic se může pochlubit nízkým zadlužením a solidním volným peněžním tokem. Pozitivně se analytici vyjadřují také o politice návratu kapitálu akcionářům a investiční strategii HCA.  Letošní rok přinesl zpomalení růstu na trhu v Londýně a negativně se projevily také hurikány v USA. Analytici očekávají, že HCA vykáže konsolidovaný meziroční růst EBITDA na horní hranici očekávaného rozmezí 4–6 %.

52týdenní obchodní pásmo činí na titulu 67,40–91,03 USD. Průměrná cílová cena ostatních analytických týmů činí 88,74 USD. 

Mondelez International (MDLZ)

Dalším z nově zařazených titulů jsou akcie Mondelez International, u kterých analytici předpokládají cílovou cenu 48 USD, což představuje 17% posílení ze současných úrovní. Dalších 2,1 % poté činí dividendový výnos. Podle Credit Suisses Mondelez nabízí dobrý poměr rizika a zisku v segmentu balených potravin. Skoro 60 % tržeb Mondelez se odvozuje z rozvíjejících trhů, u kterých se v příštím roce očekává silný růst.    

52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 39,19–47,23 USD. Průměrná cílová cena analytických týmu je 48,92 USD.

UnitedHealth (UNH)

V případě UnitedHealth analytici očekávají cílovou cenu 233 USD, což naznačuje posílení ze současných úrovní o 9,5 %.  Při započtení dividendy vzroste celkový výnos na úrovně poblíž 11 %. Investice do UnitedHealth představuje sázku na dlouhodobý růst v segmentu zdravotní péče, což je spojeno rizikem dalšího jednání o podobě zdravotního pojištění v USA.  Analytici očekávají, že společnost bude dlouhodobě navyšovat svůj zisk o 13–16 % ročně. Podle jejich názoru umožňuje spolupráce UHC s Optum efektivní řízení nákladů na zdravotní péči, což výrazně zvyšuje konkurenceschopnost společnosti na trhu. 

52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 136,22–213,94 a průměrná cílová cena ostatních analytických týmů dosahuje 229,26 USD. 

eBay Inc. (EBAY) 

V Credit Suisse očekávají na titulu cílovou cenu 44 USD, což představuje 17,3% posílení ze současných úrovní.   Analytici věří, že společnost v dalších dvanácti měsících vykáže růst hrubého obchodního objemu a zvýší své tržby na transakci prostřednictvím reklamy. Příští rok by také měl přinést další zpětné odkupy akcií EBAY.

52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 27,28–39,28 USD, přičemž cílová cena ostatních analytických týmů je 39,00 USD.

Lam Research (LRCX)

V případě akcií Lam Research očekávají v Credit Suisse cílovou cenu 245 USD, což představuje asi 18% posílení ze současných hodnot. Podle analytiků Credit Suisse trhy podceňují potenciál společnosti těžit z rozvoje big data segmentu. Společnost bude profitovat jak na cyklickém zotavená trhu s paměťmi, tak z postupného přechodu na 3D NAND paměti.   Dále upozorňují, že přibližně 20 % z tržní kapitalizace společnosti tvoří čistá hotovost, což společnosti dává mnoho prostoru pro potenciální návrat kapitálu investorům.

52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 94,89–210,45 USD. Průměrná cílová cena analytiků na Wall Street dosahuje 226,05 USD.

Starwood Property Trust Inc. (STWD) 

Analytici drží pro akcie STWD cílovou cenu 25 USD, což představuje 16% posílení ze současných úrovní. K tomu je však potřeba připočíst dividendový výnos, který aktuálně dosahuje skoro 9 %. Diverzifikované portfolio aktiv Starwood Property Trust  zaručuje ochranu zisků a účetní hodnoty společnosti proti výkyvům v rámci trhu komerčních nemovitostí, tvrdí analytici. Podle jejich názoru bude společnost prospívat v prostředí zvyšujících se úrokových sazeb. 

 52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 21,11–23,01 USD a průměrná analytická cena dosahuje 23,86 USD. 

Vertex Pharmaceuticals (VRTX)

Analytici Credit Suisse očekávají na akciích VRTX cílovou cenu 195 USD, což naznačuje 30% posílení ze současných úrovní.  Vertex představuje příležitost k výhodnému nákupu biotechnologických akcií, které byly oslabeny v rámci stále probíhajících debat o nákladech na zdravotní péči v USA. Podle analytiků Credit Suisse jsou akcie Vertex na dobré cestě zotavit se z posledních výprodejů a to především díky rozšiřující se nabídce nových léčiv.

52týdenní obchodní pásmo na titulu činí 71,46–167,86 USD a průměrná cílová cena ostatních analytických týmů je 179,12 USD.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.