TOP 5 investice v roce 2016. Které akcie doporučují v Jefferies?

09:28 | wa pe | Diskuze

Analytici investiční banky Jefferies nedávno zveřejnili, které akcie budou dle jejich názoru v roce 2016 představovat tu nejlepší volbu pro Vaše investice.

Foto: Public Domain

 

Růst za rozumnou cenu, investiční strategie GARP: Newell Rubbermaid Inc. (NWL)

Doporučení „Buy“ s cílovou cenou 51 USD za akcii. V Jefferies jsou toho názoru, že tato společnost vyrábějící celou paletu spotřebního zboží má řádově lepší management nežli srovnatelná konkurence a další pozitivní impuls akciiím přinese i ohlášená fúze s Jarden Corp. (JAH). Odhadované tržby po sloučení by se měly vyšplhat na 16 miliard USD ročně a představitelé Newell odhadují vzniklé provozní úspory na transportu a distribuci v roční výši 500 milionů USD.

 

Nejlepší volba podle hodnoty: Spectrum Brands Holdings, Inc. (SPB)

Spectrum Brands si vysloužily investiční odporučení „Buy“ s cílovou cenou 125 USD za akcii. Analytici své rozhodnutí zdůvodnili rostoucími organickými tržbami společnosti, tedy bez zahrnutí akvizic a výkyvů na devizovém trhu. Růstu by také měly pomoci křížové prodeje produktů pro domácí mazlíčky na evropském trhu.

 

Strategický tip: Edgewell Personal Care Co (EPC)

Další volbou k nákupu je společnost Edgewell vyrábějící produkty pro osobní péči. Jeden z jejích výrobních podniků se nachází i u nás v Nových Modlanech. Cílovou cenu akcie v Jefferies stanovují na 96 USD. Edgewell má podle investiční banky dobrou příležitost zvýšit svou ziskovou marži další redukcí nákladů a zvyšováním efektivity provozu.

 

Top volba v kategorii společností se střední kapitalizací: Church & Dwight Co., Inc. (CHD)

V Jefferies oznámkovali akcie doporučením „Buy“ s cílovou cenou 93 USD za akcii. Havním důvodem, proč byste měli podle analytiků vložit své peníze do akcií Church & Dwight je kvalitní management společnosti a její slibná pozice na vitálním americkém trhu.

 

Top volba v kategorii společností s vysokou kapitalizací: PepsiCo, Inc. (PEP)

Akcie potravinářské PepsiCo byly doporučeny k nákupu s cílovou cenou 109 USD. Potenciál k růstu tržeb i zisků vidí analytici u Pepsi v jejím portfoliu drobných pochutin a rozšiřování produktové řady.

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.