TOP 5 akcie s aktuálně největším potenciálem posílit

13:02 | wa pe | Diskuze

Akcie na amerických trzích opětovně stoupají k novým rekordům, a mnohé z nich se tak vyznačují zvýšenou valuací. Přesto se podle analytiků stále dají najít tituly, které mají výrazný potenciál dále posílit.   

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Následujících pět akciových titulů bylo vybráno prostřednictvím nástroje TipRanks Stock Screener. Ten sleduje investiční doporučení nejrespektovanějších analytiků na Wall Street. V rámci výsledné pětice se jedná o tituly, které v minulých třech měsících nedostaly od analytiků jediné doporučení „hold“ či „sell.“ 

Applied Materials Inc

Prvním doporučovaným titulem jsou akcie společnosti Applied Materials, která se zabývá produkcí zařízení, poskytováním služeb a vývojem software, které jsou potřebné pro výrobu polovodičových součástek. Podle Craiga Ellise by mělo v letošním roce docházet k dalšímu růstu investic do počítačových pamětí, z čehož by měly profitovat především tituly jako Applied materials, KLA Tencor či Lam Research. Akcie Applied Materials registrují celkem 11 investičních doporučení „Buy“ s průměrnou cílovou cenou 68 USD.

Aerie Pharmaceuticals Inc

Společnost zaznamenala v prosinci výrazný úspěch poté, co FDA schválila její oční přípravek Rhopressa. Ten by měl být uveden pro prodeje v druhém čtvrtletí letošního roku.  Lék je určen pro pacienty trpící glaukomem s otevřeným úhlem či oční hypertenzí. V Mizuho Securities jsou přesvědčeni, že Rhopressa bude mít jednoznačně pozitivní dopady na akcie Aerie, přičemž další růstový impulz by jim mohlo poskytnout případné schválení léku Roclatan v roce 2019. Oba léky by navíc mohly odůvodnit možnou akvizi společnosti ze strany větší konkurence, dodávají. Akcie Aerie se za poslední 3 měsíce pyšní 6 investičními doporučeními „Buy.“

Alibaba Group Holding Ltd 

Akcie čínského internetového prodejce mají podle analytiků Jefferies šanci posílit až na 240 USD, což představuje 30% růst ze současných hodnot. Alibaba se v příštích letech údajně zaměří na další integraci své nové maloobchodní strategie spočívající v integraci online a offline aktivit či mezinárodní expanzi. Kromě toho analytici očekávají další zvyšování tržeb z cloudové divize Alibaba.  Akcie Alibaba nyní doporučuje ke koupi 14 předních analytických týmů.

Lam Research Corporation

Mehdi Hosseini ze společnosti Susquehanna před několika dny zvýšil své investiční doporučení pro akcie Lam Research z „Hold“ na „Buy.“ Jeho zvýšená cílová cena 250 USD, naznačuje 24% posílení titulu a to navzdory 81% růstu za minulý rok. Analytik své rozhodnutí zdůvodňuje stabilním trh s paměťmi, příležitostí výhodně stáhnout do USA kapitál ze zahraničních účtů a potenciál dále navýšit své tržby. Během let 2017 až 2020 by podle Hosseiniho měly tržby Lam Research růst o minimálně 5 %.  Akcie Lam Research dnes doporučuje k nákupu 5 předních analytických týmů při průměrné ceně naznačující 16 % posílení ze současných hodnot. 

UnitedHealth Group

Konečně posledním titulem z výběru je zdravotní pojišťovna UnitedHealth Group, která by měla podle Michaela Wiederhorna z Oppenheimer těžit z daňové reformy v USA. Společnost po odhlasování reformy navýšila svůj výhled zisku na akcii ve fiskálním roce 2018 z 10,55–10,85 na 12,30–12,60. Analytik se navíc domnívá, že pozitivní vliv daňové reformy bude mít dlouhodobý efekt na výkonnost společnosti.  Pro akcie UnitedHealth očekává cílovou cenu 260 USD, zatímco průměr ostatních analytických týmů na titulu činí 269 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.