TOP 5 akcie producentů oceli podle analytiků Deutsche Bank

10:53 | wa pe | Diskuze

Obavy trhů z růstu globálního protekcionismu znovu ustupují nadějím na provedení reforem v daňové, zdravotní a imigrační oblasti, což je pozitivním faktorem pro akcie producentů oceli v USA, konstatují analytici Deutsche Bank.

Foto: Public Domain

V Deutsche Bank také poukazují na roli, kterou v posilování producentů oceli hraje pokračují rozvoj těžby ropy  a zemního plynu z břidlic v USA. Jen v minulém desetiletí energetické společnosti investovaly do infrastruktury na těžbu ropy a zemního plynu v USA 1 bilion USD a tento trend rostoucích kapitálových nákladů by měl podle analytiků pokračovat navzdory relativně nízké ceně ropy. Nové vrty, ropovody a plynovody či exportní terminály přitom polykají tisíce tun oceli.

Analytici aktuálně přiřadili investiční doporučení „Buy“ sedmi výrobcům oceli v USA, přičemž vybíráme ty s nejvyšším potenciálem růstu.

AK Steel

Akcie AK Steel zaznamenaly nedávno výrazný výprodej, nabízí proto na atraktivní úrovně pro vstup do dlouhé pozice. Jedná se o šestého největšího producenta oceli v USA s roční výrobní kapacitou takřka 7 milionů tun.  V jeho portfoliu produktů najdeme válcovanou ocel, nerezovou ocel, ocel pro elektrotechnický průmysl a trubkové produkty. 

V Deutsche Bank přiřazují titulu cílovou cenu 10 USD, zatímco průměrná cílová cena zbytku analytických týmů činí 7,68 USD.   

Commercial Metals

Také akcie Commercial Metals jsou podle analytiků Deutsche Bank z hlediska relativní valuace atraktivní koupí. Společnost produkuje, recykluje a obchoduje s kovovými produkty a souvisejícími službami jak v USA, tak na mezinárodních trzích.

Nucor

Akcie Nunor Corp. budou růst za pokračující ekonomické expanze v USA a v případě, že Trumpova administrativa realizuje svůj plán obnovy infrastruktury. Jedná se o jednoho z největších producentů oceli v USA s produkční kapacitou skoro 27 milionů tun. Recyklační kapacity Nucor obnášejí 5 milionů tun šrotu ročně.  

Analytici Deutsche Bank očekávají na titulu cílovou cenu 75 USD, zatímco ostatní analytické týmy předpokládají v průměru 64,55 USD.   

Reliance Steel & Aluminum

Společnost poskytuje služby zpracování kovů. V jejím portfoliu najdeme více jak 100 000 kovových produktů od slitin hliníku, mosazi, mědi, karbonové oceli, přes nerezovou ocel, titan až po speciální kovové produkty. Mezi hlavní služby patří stříhání, vyrovnávání, řezání, obrábění, leštění a broušení.

Analytici Deutsche Bank přiřadili akciím RS cílovou cenu 95 USD, zatímco zbytek Wall Street očekává 85,29 USD.  

Steel Dynamics

Společnost Steel Dynamics disponuje produkční kapacitou 10 milionů tun oceli. Celková roční produkce oceli v USA dosahuje 110 milionů tun. Podnik vyrábí válcované produkty, ocelové pruty a konstrukční ocelové produkty a ročně také zpracuje 7 milionů tun kovového šrotu. 

Analytici Deutsche Bank drží na titulu cílovou cenu 42 USD. Průměr analytických týmů pro akcie STLD činí 43,33 USD. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.