TOP 13 akcie, u kterých letos můžeme očekávat zvýšení dividendy

11:46 | wa pe | Diskuze

V investičním magazínu Barron’s  se aktuálně zaměřili na akcie společností s vysokou tržní kapitalizací (100 miliard USD a více), u kterých v poslední době došlo ke zvýšení výhledu výše dividendy.  

Ilustrativní obrázek
Foto: nyphotographic

Při sestavování seznamu se vycházelo z údajů agentury FactSet, kdy byly zvoleny ty akcie společností s velkou tržní kapitalizací, u kterých v minulých šesti měsících došlo k navýšení výhledu dividendy o minimálně 2 %. Všechny zmiňované tituly spadají do indexu Standard & Poor’s 500. V průměru akcie těchto společností dosáhly v minulém roce průměrného výnosu 43 % ve srovnání s průměrem S&P 500 ve výši 26,2 %.  

Na vrcholu žebříčku najdeme výrobce telekomunikačních zařízení Cisco Systems, která bude podle očekávání vyplácet dividendu ve výši 1,20 USD na akcii. Ještě před šesti měsíci dividenda činila pouze 1,06 USD. Trhy očekávají, že Cisco vykáže ve fiskálním roce končícím v červenci zisk na akcii ve výši 2,46 USD, což představuje 3% narůst oproti minulému roku. Vedení společnost uvedlo, že počítá navyšováním dividendy, které odpovídá růstu zisku.   

Další velkou technologickou společností na seznamu je Texas Instruments s dividendovým výnosem 2,3 %. Aktuálně společnost očekává, že její dividenda vzroste na 2,40 USD, před šesti měsíci přitom dosahovala 2,16 USD. Volný peněžní tok ve dvanácti měsících končících 30. zářím dosahoval 4,2 miliardy USD. V Texas Instruments přitom na své akcionáře skutečně myslí, ve stejném období jim společnost navrátila na dividendách a zpětných odkupech akcií 4,3 miliardy USD. Pro letošní rok společnost měla podle odhadů vykázat zisk na akcii ve výši 4,97 USD ve srovnání s 3,61 USD v minulém roce, což by mělo dále podpořit růst dividendy. 

Zvýšený výhled dividendy má také Oracle a to o 9 % na 72 centů na akcii.   Výplatní poměr Oracle činí 23 %, což znamená, že společnost má dostatek prostoru pro navrácení kapitálu akcionářům. Z bankovních titulů si v Barron’s všímají Bank of America (BAC), Citigroup (C), Wells Fargo (WFC), a JPMorgan Chase (JPM). Bankovní sektor by měl i nadále těžit z ekonomického růstu v USA. K navýšení ziskovosti také přispějí zvyšující se úrokové sazby. U všech těchto titulů došlo k navýšení očekávané dividendy pro letošní rok. Ze zdravotního sektoru je atraktivním zástupcem Abbvie (ABBV), která i nadále profituje především z prodejů svého léku Humira.  Mezi zdravotními pojišťovnami je pak premiantem UnitedHealth Group.

Dále jsou pak investorům očekávajícím nárůst dividendy doporučovány akcie Boeing a provozovatele železniční nákladní dopravy Union Pacific. O působivých 80 % se chystá svou výplatu dividendy navýšit také Juniper Networks. Očekávaný dividendový výnos na titulu činí přibližně 3 %. O 5 % na 1,95 USD se chystá svou dividendu navýšit investiční fond nemovitostí Simon Property Group. O 1 cent se chystá zvýšit svou čtvrtletní dividendu Penske Automotive Group a to na 34 centů na akcii. Seznam pak uzavírá správce majetku Affiliated Managers Group, který se chystá navýšit svou výplatu čtvrtletní dividendy o 50 % na 30 centů.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.