TOP 11 akcie pro rok 2018 podle analytiků Merrill Lynch

09:25 | wa pe | Diskuze

Konec roku se pomalu ale jistě blíží, analytici Merrill Lynch se proto ve své aktuální zprávě zaměřili na ty akcie, které mají největší potenciál přinést svým investorům v roce 2018 nejvyšší výnos.

Foto: Allan Ajifo

Andeavor

Společnost Andeavor v USA provozuje sedm rafinérií s celkovou kapacitou 1,1 milionu barelů denně. Své rafinované ropné produkty Andeavor také sama prodává. Dividendový výnos akcií ANDV činí 2,23 %. Zatímco cílová cena analytiků Merrill Lynch na titulu činí 119 USD, průměr ostatních analytických týmů je 122,94 USD.    

BlackRock

BlackRock je dnes největším správcem majetku na světě, kdy se pod jeho kuratelou nalézá 4,9 bilionu USD. Nedávné akvizice Merrill Lynch Investment Management (MLIM) a iShares vedly k přerodu BlackRock v multiproduktového a multikanálového giganta se 40 % spravovaných aktiv mimo USA. Služby společnosti jsou dnes rozkročeny především mezi veřejně obchodovanými fondy, produkty fixního příjmu, alternativními investicemi a hotovostí.   

Cílová cena pro akcie BlackRock činí v Merrill Lynch 500 USD, trhy přitom očekávají 520,92 USD.  

DowDupont

Předpoklady, že gigantická fúze Dow a DuPont letos narazí na odpor regulačních úřadů, se nesplnily. Nová společnost v roce 2016 vykázala tržby ve výši 73 miliard USD, které byly rozděleny do tří segmentů, zemědělství (20 % EBITDA), materiály (55 %) a speciální produkty (25 %). Management DowDupont plánuje rozdělení do tří samostatných veřejně obchodovaných společností v roce 2020. Nyní akcie DWDP nabízí 2,11% dividendový výnos.

Analytici Merrill Lynch na titulu předpokládají cílovou cenu 82 USD, zatímco průměr analytických týmů na Wall Street činí 80,19 USD.

Equinix

Equinix (EQUIX) je jedna z největších společností na poli datových center a jeden z konzervativnějších titulů ve výčtu doporučovaných akcií Merrill Lynch.  Equinix Inc. (NASDAQ: Společnost poskytuje svá datová centra a síťové služby pro podnikové zákazníky v Severní Americe, Evropě na Blízkém východu, v Africe i v Asijsko-pacifické oblasti.

Analytici očekávají na titulu dosažení cílové ceny 500 USD, průměr očekávání analytických týmů přitom činí 520,17 USD.

Idexx Laboratories

Idexx Laboratories jsou favoritem analytiků Merrill Lynch v sektoru zdravotní péče. Společnost se zaměřuje na poskytování IT produktů a služeb ve veterinární oblasti, kontroly nezávadnosti mléka či testování v místě péče o pacienta. 

Analytici Merrill Lynch předpokládají na titulu cílovou cenu 175 USD, zatímco průměr analytických týmů činí 143 USD. 

Northrop Grumman

Dodavatel zbrojních systémů Northrop Grumman je globálním lídrem na poli nepilotovaných strojů, C4ISR, logistiky a prostředků kybernetického boje. Investoři mohou počítat s 1,31% dividendovým výnosem.

Analytici Merril Lynch drží na titulu cílovou cenu 350 USD, zatímco průměr analytických týmů činí 234,13 USD.  

Priceline

Akcie provozovatele cestovního portálu prodělaly na počátku listopadu výrazný výprodej, nyní tak nabízejí relativně atraktivní vstupní pozici. Přes stránky Priceline Group je možné nakupovat letenky, pronájímat hotelové pokoje, automobily či prázdninové balíčky a výletní plavby. Přibližně 85 % svých tržeb společnost odvozuje z trhů mimo USA.   Mezi provozované internetové stránky patří Priceline.com, Booking.com, Kayak.com, Agoda.com, Rentalcars.com a OpenTable.

Analytici Merrill Lynch očekávají na titulu cílovou cenu 1 890 USD, zatímco průměrná cílová cena ostatních analytických týmů činí 1 996,38 USD.  

Texas Instruments

Společnost je producentem široké palety polovodičových součástek od procesorů digitálního signálu až po analogické komponenty.  Přibližně 65 % tržeb Texas Instruments je generováno z podnikových prodejů v rámci automobilové výroby, komunikační infrastruktury a průmyslu.

Analytici Merrill Lynch předpokládají pro akcie TXN investiční doporučení 115 USD, zatímco ostatní analytické týmy v průměru očekávají 99,47 USD.

Xcel Energy

Xcel Energy je dodavatelem energií na středozápadě USA operující ve státech Minnesota, Michigan, Severní Dakota, Jižní Dakota, Colorado, Texas a Nové Mexiko. Plyn a elektrickou energií dodává více jak 3,5 milionu zákazníků. Dividendový výnos akcií XEL činí 2,8 %. 

V Merril Lynch předpokládají na titulu cílovou cenu 54 USD, zatímco průměr ostatních analytických týmů naznačuje 61,12 USD.

Verizon

Verizon je pro příští rok trumfem analytiků Merrill Lynch v oblasti telekomunikací. V USA společnost provozuje bezdrátovou síť s více jak 109,5 milionu retailových zákazníků. 

Walmart

Maloobchodní gigant vykázal za poslední čtvrtletí solidní hospodářské výsledky a do prázdninové sezóny v USA vstupuje v dobré kondici. Wal-Mart je jednou z mála maloobchodních společností v USA, kterým se úspěšně daří odolávat nástupu online prodeje. Po nedávné akvizici sama provozuje prodejní portál Jet.com. Na zahraničních trzích je Wal-Mart aktivní v Argentině, Brazílii, Kanadě, Číně, Japonsku, Mexiku či ve Velké Británii.

V Merrill Lynch očekávají na titulu cílovou cenu 120 USD, zatímco průměr ostatních analytických týmů na Wall Street očekává 100,47 USD. 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.