TOP 10 vrcholových manažerů, kteří mění svět kolem nás k lepšímu

10.01.2017 13:01 | wa pe | Diskuze

Seznamte se s deseti nejúspěšnějšími zakladateli či šéfy velkých firem s výrazným přínosem pro lidstvo. Do našeho výběru se dostali osobnosti ve vedení velkých společností, které představují výjimečný přínos pro své akcionáře, zaměstnance, spotřebitele a společnost obecně.

Foto: Public Domain

Paul Polman

CEO, Unilever

Paul Polman, který je u kormidla Unilever již sedmým rokem, se výrazně zasloužil o to, že více jak 1000 spotřebitelských značek společnosti včetně světoznámých mýdel Dove či majonézy Hellmann’s  je mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

V roce 2010 ve firmě zavedl takzvaný „Udržitelný životní plán,“ tedy strategii založenou jak na ekonomickém růstu, tak pozitivním vlivu Unilever na společnost. Cílem je zlepšit životní podmínky pro více jak miliardu lidí na planetě do roku 2020 a snížit takzvanou ekologickou stopu Unilever do roku 2030 na polovinu.

Na listopadové klimatické konferenci OSN obhajoval svůj plán na úplné zřeknutí se energie z uhlí v Unilever do pěti let a 100% přechod na obnovitelné zdroje do roku 2030.V současné době společnost spotřebovává 40 % své energie z obnovitelných zdrojů a podle deníku The New York Times snížila od roku 2008 objem produkovaného odpadu o 85 % a emise škodlivých plynů z výrobních závodů o 37 %.

Všechen tento pokrok pod Polmanovým vedením však nebyl na úkor hospodářských výsledků společnosti. Tržby Unilever jsou dnes o více jak 30 % vyšší než před jeho nástupem. Sám Pohlman je úhlavním nepřítelem krátkodobých rozhodnutí, které si vyžadují čtvrtletní výsledky, a proto je společnost přestala zveřejňovat stejně jako výhledy na další čtvrtletí. „Mnoho společností je ovládáno krátkodobým myšlením trhů, kdy jejich rozhodování je často v rozporu s dlouhodobým rozvojem firmy. Předtím, než jsem do Unilever nastoupil, jsme činili mnoho krátkodobých rozhodnutí, abychom pomohli čtvrtletním výsledkům, ty však v dlouhodobém horizontu vedly k úpadku,“ odůvodnil Pohlman své rozhodnutí. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.