TOP 10 nejlépe placených hvězd YouTube

15:45 | wa pe | Diskuze

V minulém roce si všech deset nejlépe vydělávajících Youtuberů přišlo na 1,64 miliardy korun. Které světové hvězdy YouTube patří do tohoto elitního klubu?

Foto: 123wikiuser

Z koláče 70,5 milionu USD, které si 10 největších hvězd YouTube vydělalo v minulém roce, si hned 15 milionů USD pro sebe ukrojil švédský hráč počítačových her a bavič Felix Kjellberg mezi fanoušky známý jako PewDiePie, jehož kanál odebírá 50 milionů uživatelů YouTube. Příjmy takzvaných YouTuberů se neodvozují pouze z počtu zhlédnutí reklam, které Google k jejich videím přiřazuje, ale především ze smluv s jednotlivými společnostmi, jejichž výrobky a služby známá tvář propaguje. Marketingové týmy korporací, ale i například vedoucí volebních kampaní si čím dál více uvědomují, že takzvaní Youtubeři jsou jednou z nejúčinnějších cest jak relativně nenásilně získat pozornost mladší a nejmladší generace budoucích spotřebitelů a voličů. Za tuto pozornost jsou ochotni dobře zaplatit, jak ukazuje žebříček finančně nejúspěšnějších světových hvězd YouTube minulého roku.

1. PewDiePie 

Příjmy: 15 milionů USD Počet odběratelů: 49 756 391

Dnes 27letý švédský hráč počítačových her Felix Arvid Ulf Kjellberg se umístil na vrcholu žebříčku již druhým rokem za sebou. Na dráhu profesionálního Youtubera se vydal před pěti lety, kdy pověsil na hřebík studia strojírenství na Chalmers University of Technology. Jeho rodiče toto rozhodnutí nepřijali zrovna s pochopením, Kjellberg se tak musel chvíli živit jako prodavač párků v rohlíku.  Poměrně záhy však začal počet zhlédnutí jeho videí na YouTube narůstat a spolu s tím přišly první nabídky k propagaci výrobků a služeb. PewDiePie byl vůbec prvním bavičem tohoto typu, který dosáhl hranice 10 miliard zhlédnutí, a o jeho významu vypovídá také jmenování jedním z nevlivnějších osobností roku časopisem Time.

zdroj: YouTube kanál PewDiePie

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Marketing strachu. Senioři jsou trvale vystaveni dezinformacím

Ilustrativní obrázek

Netflix zahájil nabídku filmů v češtině

Ilustrativní obrázek

Výběr správného influencera nepodceňujte. Vyhnete se ostudě, radí odborníci

Ilustrativní obrázek

Jak se chovat na internetu? Chybují děti i dospělí

Ilustrativní obrázek

Češi nacházejí stále větší zálibu v online videoobsahuČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru odevzdaly podstatnou část zisků

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Německo v čele s automobilkami roste, index DAX posiluje o 1,8 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.