Tomáš Goláň: Andrej Babiš dal pokyn Finanční správě, aby si klidně ušpinila ruce krví

13:02 | fa ra | Diskuze

Přečtěte si názor na politiku Andreje Babiše od uznávaného daňového poradce, který svádí s Finanční správou úspěšné právní bitvy.

Ilustrační foto
Foto: TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář s.r.o.

Nezasahuji do žádných diskuzí a nic nevysvětluju, protože vše bývá řečeno v příspěvcích samotných, takže ať si vše každý přebere po svém. Nemám důvod nadávat mým odpůrcům, protože jsem vděčný za to, že žijeme v době, kdy odpůrci kohokoliv mohou zatím svobodně své příspěvky psát.

Kroutím sice hlavou nad tím, jak se obě strany, zastánci i odpůrci mých názorů, nenávidí a titulují, ale na druhou stranu je to ukázka toho, jak na tom jako národ jsme. Nikdo nepřináší argumenty, ale o to hlasitěji křičí s mylnou představou, že ten, kdo křičí, musí mít pravdu.

V mé práci se zabývám jenom konflikty s FÚ a případně žalobami na postup Finanční správy. Je to oblast, o které 99 % diskutujících neví nic. Je pravdou, že se ke mně dostanou jenom ty nejhorší případy, ovšem druhou pravdou je, že ty nejhorší případy naprosto zrůdné likvidace slušných a kvalitních firem rostou geometrickou řadou.

To není o EET a kontrolním hlášení, ale o vymyšlených kauzách s účelovými argumenty, které vedou k tomu, že stát vybírá za podvodníky peníze od slušných firem, které doposud zaplatily na daních od svého vzniku miliardy. A o tom, se vší úctou ke všem diskutujícím, nemůžete mít nikdo ani páru. Naštěstí zatím fungují správní soudy tak, že se, pokud jste opravdu nevinní a žaloba je dobře připravena, dočkáte od nich spravedlnosti. Ale je otázkou času, kdy i ty soudy podlehnou společenskému tlaku, který byl tady uměle vytvořen.

Ty neoprávněně vybrané daně nepřinesou žádnému občanovi ani korunu navíc, takže nerozumím tomu, jak tato společenská objednávka vznikla.

Proč píši o A. Babišovi? Protože on dal pokyn Finanční správě k tomu, aby si ruce klidně ušpinila krví a nebrala ohledy na nikoho. Přitom je to právě on, který nejvíce vždycky podváděl, patřil k nejhoršímu podsvětí a sám zkorumpoval všechny vlády. On je ten, který je uplácel. Často si lidé berou do úst Kalouska, ale neznají žádnou kauzu, na které by se Kalousek podílel. Já ji taky neznám. Pro mě je Kalousek mrtvý strašidlo.

Ale u Babiše máme kauzy Čapí hnízdo, dluhopisy, řepku a biopaliva první generace, které nikdo nechce, kauzu Profrost, podivné ovládnutí Agrofertu a odstavení původního vlastníka společnosti Petrimex, podivný nákup Lovochemie, podivný nákup akcií Agroferu od Spolany Neratovice, korupci Agrotecu v kauze Česká pošta, střet zájmů Faltýnka a jeho trestní stíhání v kauze Česká pošta, podivné převzetí podniku Kostelecké uzeniny, sebevražda majitele společnosti U Rytířů po prodeji této společnosti nastrčené Kyperské firmě vlastněné Agrofertem, a mohl bych psát dál, určitě jsem na něco zapomněl.

Tyhle věci by neměly veřejný rozměr, kdyby se netýkaly člověka, který všem slibuje, jak udělá pořádek. A tady je třeba připomenout prvotní rozměr všech těchto kauz a to je otázka morálky. A to nikdo nemůže popřít, že v případě Andreje Babiše jde morálka úplně stranou. A to si zatraceně dobře všichni jeho příznivci uvědomují, proto pořád poukazují na to, že tamti to dělali taky a tehdy nikdo neříkal nic. Ale to pořád neomlouvá nikoho, že když to dělali ti předtím, že to je i teď správné.

Nebylo to nikdy správné a nikdo je za to neomlouvá. Je trestuhodné cokoliv, co je špatné, ať to dělá Babiš nebo jeho předchůdci. Jenomže předchůdci Babiše byli poslání do minulosti ve volbách, právě pro jejich způsob chápání vlády nad tímto státem, takže nechápu, proč by někdo, kdo dělá to samé, měl být opěvován?

Navíc Andrej Babiš korumpuje transparentně, takže si všichni myslí, že když o tom víme, je vše čisté. Mí synové mi řekli: "Tatínku, jsem tak na tebe pyšný za to, co děláš". Své děti učím respektu k druhým a vysvětluji jim, že ne všechny špatné věci, které se dnes dějí, schvaluji, ale jak se na naši společnost musejí dívat ostatní děti? Musíme jim připadat jako lidé z jiného světa. Pokud mají zdravý rozum, nemají šanci pochopit, co se v tomto státě děje...

 

Zdroj: Převzato z facebookového profilu Ing. Tomáše Goláně

 

Ing. Tomáš Goláň

se narodil 1. 12. 1968 ve Vsetíně. V roce 1992 jako čerstvý absolvent Vysoké školy zemědělské v Brně, Fakulty provozně ekonomické, začal působit v jedné malé stavební firmě ve Zlíně jako ekonom. V květnu 1993 úspěšně složil zkoušky na daňového poradce s evidenčním číslem 000219 a v červnu téhož roku se účastnil ustavující valné hromady Komory daňových poradců ČR v Brně.

Od této události působí po celé ČR jako daňový poradce. V současnosti pracuje jako ředitel obchodní korporace TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář s.r.o. a specializuje se na daňový proces včetně podávání žalob, věnuje se i hmotně právní úpravě všech daní a lektorování seminářů. Je ženatý a má tři syny, je držitelem trenérské licence C a ve svém volném čase působí jako asistent trenéra mladší přípravky ve Zlíně v klubu SK louky.

Dosažené vzdělání:

Vysoká škola zemědělská v Brně, Fakulta provozně-ekonomická

Obor:

zahraniční obchod se zemědělskou technikou

Specializace:

daňový proces, daňové právo, všechny daně

Odkazy:

TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář s.r.o.

www.facebook.com/golan.danova.kancelar

 

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Jak si vybrat nejlepšího forex brokera

Půlení (halving) BITCOINu a jeho dopad na cenu v blízké budoucnosti

Elektřina tuzemským domácnostem nadále zdražuje, přestože její velkoobchodní cena klesá

Investování a pasivní příjmyČti více
Ilustrativní obrázek

Ekonomika pod lupou

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Ekonomika šplhá nahoru

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru odevzdaly podstatnou část zisků

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.