TLRY: Kanada v říjnu povolí užívání marihuany k rekreačním účelům a investoři větří tučné zisky

12:55 | Redakce W4T | Diskuze

Akcie společnosti Tilray, Inc. (NASDAQ: TLRY) v úterý posílily o 17,1%. Překvapivé je, že o kanadském producentovi marihuany nebyly zveřejněny žádné zprávy.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Nejpravděpodobnějším důvodem tohoto cenového upswingu je prostý fakt, že investoři pokračovali ve vstupech do hlavních kanadských producentů marihuany před otevřením trhu pro rekreační účely v říjnu tohoto roku, a v očekávání, že Tilray by mohla být vybrána jako partner pro firmy, které stojí mimo konopný byznys, ale mají zájem se na něm podílet a nemohou na zcela konkurenčním kanadském konopném trhu získat potřebné licenční oprávnění.

Tilray nebyla jediným velkým kanadským pěstitelem a zpracovatelem marihuany, který solidně profitoval na tomto zájmu o relativně velký trh s marihuanou. Akcie Cronos Group (NASDAQ: CRON) a Canopy Growth (NYSE: CGC) se také vyvíjely velmi dobře. Tilray, Cronos, i Canopy by se měli po otevření kanadského rekreačního marihuanového trhu těšit obrovskému zájmu investorů, který samozřejmě implikuje velký růstový potenciál.

Tilray je aktuálně v silném up trendu. Akcie v srpnu vzrostly o více než 180%. Důvodem, proč je  Tilray mnohem úspěšnější než ostatní, zvláště pak Canopy Growth, který získal investice od největšího výrobce alkoholických nápojů Constellation Brands (4 miliard dolarů) je spekulace investorů, že

Tilray je nejpravděpodobnější kandidát, který bude následovat Canopy tím, že si zajistí partnerství s velkou společností na výrobu alkoholických nápojů.

Stejně jako akcie Canopy, akcie Tilray jsou kótovány na burze cenných papírů v USA, tak i skupina Cronos Group, která se řadí mezi nejvýznamnější kanadské pěstitele marihuany.

Stejně jako Canopy, tak i Tilray uzavřela dohody o dodávkách marihuany pro rekreační účely s několika provinciemi. Důležitým faktorem je, že Tilray má pevné zázemí na mezinárodních trzích s marihuany. Tilray byl první kanadský pěstitel marihuany, který exportoval své produkty do Evropy a své výrobky nabízí i v České republice a v Portugalsku je velká expozitura Tilray pro pěstební a zpracovatelské účely.

Tilray nyní stojí před „osudovou“ volbou; výběrem strategického partnera. Kanadský trh je nepochybně dostatečně velký, stejně tak koupěschopná poptávka, ale tempo, kterým Tilray vyrazil vzhůru je neudržitelné bez podpory velkého hráče mimo konopný byznys a stejno, ne-li větší roli pak má mezinárodní prostředí, resp. Ochota jednotlivých zemí přijmout THC jako alternativu k legálním drogám (mimo jiné do této kategorie spadá i čaj, káva, ale nejdůležitějším prvkem je patrně alkohol a cigarety).

Pokud se strategické spojení podaří, je Tilray velmi atraktivní firmou a to nejen z pohledu kanadských investorů.

Zdroj:redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

V Česku vznikl Cannabis Institute Czechia. Zakladatel Konopných lékáren Jiří Stabla zakládá značky Hempin a CBD Spray

Ilustrativní obrázek

Největší marihuanová fúze na světě: Aurora Cannabis získala podporu k převzetí CanniMed

Ilustrativní obrázek

Aurora Cannabis převezme CanniMed, vznikne tak obr v oblasti pěstování marihuany

Ilustrativní obrázek

Kanadský pěstitel marihuany míří do Evropy

Rusko zakázalo dovoz živých vepřů a dalších masných produktů z USA, Kanady a členských zemí EU

Ilustrační foto

Marihuanu pro léčebné účely pěstují v Itálii vojáciČti více
Ilustrativní obrázek

Ropa posiluje v reakci na sestřelení íránského dronu

Ilustrativní obrázek

Zlato dnes zdražilo nejvýše za více než 6 let. Na vině jsou centrální banky

Ilustrativní obrázek

Ropa zdražuje. Pohonné hmoty zlevňují. Trend se začíná obracet

Ilustrativní obrázek

Letní srovnání cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Ceny ropy včera na 2týdeních minimech; obava z oslabující poptávky dominuje nad zeštíhlenou nabídkou

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.