Tito novináři mohou svými tweety ovlivnit akciové trhy

09:45 | Ne Ro | Diskuze

Sociální síť Twitter (NYSE: TWTR) může představovat velice užitečný obchodní nástroj, pakliže ovšem v ní máte nastaveno sledování těch správných lidí pro váš byznys. Naopak odfiltrování zdrojů nepodložených informací pohybujících se po Twitteru může představovat tvrdý oříšek.

Foto: Maryland GovPics

 

Níže vám představujeme šest pisálků, kteří jsou tu a tam s to svými tweety doslova pohnout trhem:

David Faber - @davidfaber

Faber přináší zprávy ze světa obchodování již 30 let. V roce 1993 nastoupil do televizní stanice CNBC a je znám skrze zveřejňování sólokaprů neboli exkluzivních zpráv, a to vzdor nelibosti některých jeho novinářských souputníků. Ohlašoval třeba rozsáhlý podvod v kauze WorldCom, finanční výpomoc poskytnutou krachujícímu hedge fondu Long Term Capital Management či zájem Ruperta Murdocha o Dow Jones. Fabera má ve sledování 96000 uživatelů Twitteru. Faber přitom tweetuje mnohdy jen párkrát do týdne, nicméně jeho exkluzivní zprávy téměř vždy akciemi pohnou.

Kara Swisher - @karaswisher

Swisherová je mnohými považována za elitní novinářku pro technologické zpravodajství. Má konexe v celém tomto odvětví. V lednu 2014 založila spolu s Waltem Mossbergem společnost Recorde. Swisherová je na sociálních sítích navýsost činná, což přitáhlo již více než milión lidí, kteří ji na Twitteru sledují.

Adam Feuerstein - @adamfeuerstein

Adam Feuerstein působí coby sloupkař plátku The Street od začátku tohoto tisíciletí (2001) a soustředí se na biotechnologické novinky. Neustále zveřejňuje nejnovější zprávy z biotechnologického a zdravotnického sektoru a neštítí se zveřejnit ani svůj osobní názor. StatNews o Feuersteinovi letos prohlásil, že je to ten nejobávanější muž v biotechnologické branži.

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.