Tištěná média budou nahrazena internetovými portály a blogy, prohlásil prezident Zeman

16:37 | wa pe | Diskuze

Tištěná média by měla podle prezidenta Miloše Zemana nahradit jiná forma komunikace, kterou zajišťuje internet, například blogy nebo servery. Zeman to dnes řekl na pražském Žofínském fóru na otázku, jak by měla být zajištěna pluralita názorů a proporcionalita vystupování politiků ve veřejnoprávních médiích.

Ilustrativní obrázek
Foto: hrad.cz

Zeman dnes také zopakoval svou podporu přímé volbě starostů, primátorů a hejtmanů nebo zavedení takzvaného panašování, kdy volič může dávat hlasy kandidátům napříč politickými stranami.

Prezident během svého vystoupení v diskusích několikrát podle svého zvyku zaútočil na novináře. Řekl například, že řešením zajištění plurality názorů a proporcionality vystupování politiků v médiích nejde dosáhnout vzděláváním novinářů, protože jsou nevzdělatelní. Poznamenal také, že řada novinářům trpí komplexy méněcennosti a nejsou schopni vnímat opačný názor. Oproti jejich článkům jsou podle Zemana "na blogu nebo serveru" vidět argumenty pro a proti. "Občas proložené nějakou nadávkou, no budiž, to také musíme snést. Ale v zásadě to je argumentová diskuse," řekl prezident.

Podle Zemana jde o to nahradit tištěná média "jinou formou komunikace", kterou zajišťuje internet. Takové diskuse se podle něj neúčastní jen několik desítek komentátorů, ale několik tisíc až desítek tisíc lidí se zájmem o politiku. Zeman očekává, že se časem politické diskuse z papírových médií na "internetové pole" přesunou.

Zeman v projevu řekl, že věří v aktivního občana a nevěří tomu, že s člověkem je možné manipulovat. "Ať už jím manipuluje novinář nebo protřelý politik nebo mafián, který vytuneluje OKD," řekl Zeman. Prezident podotkl, že mu je vyčítáno rozdělování společnosti. Domnívá se ale, že se snaží snížit bariéru mezi ovládajícími a ovládanými, a snaží se najít cestu, jak zvýšit účast českých občanů na správě věcí veřejných.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Výběr správného influencera nepodceňujte. Vyhnete se ostudě, radí odborníci

Ilustrativní obrázek

Jak se chovat na internetu? Chybují děti i dospělí

Ilustrativní obrázek

Ochota lidí v ČR akceptovat poplatky za televizi výrazně roste

Ilustrativní obrázek

Televizní reklama je stále "in"

Ilustrativní obrázek

Babčenko předstíral své zavraždění z obavy o bezpečnost rodiny. O azyl v ČR podle svých slov žádal

Ilustrativní obrázek

Předstíraná Babčenkova vražda se setkala s ostrou kritikou novinářů a expertů z celého světaČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve čtvrtek převážně oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Zámoří s mírnou ztrátou

Ilustrativní obrázek

Pražská burza v mírném zisku, Philip Morris bez dividendy -9%

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se obchoduje v plusu

Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifický region na pozadí zveřejnění HDP v Číně smíšeně

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavřel úterní seanci růstem o 0,26%.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.