Tim Cook inkasoval za akcie Apple 36 miliónů dolarů

30.08.2016 09:13 | Ne Ro | Diskuze

Výkonný ředitel společnosti Apple, Tim Cook, minulý týden odemkl 1,26 miliónů akcií Apple v hodnotě 135 miliónů USD v rámci kompenzačního akciového plánu schváleného momentem jeho jmenování výkonným ředitelem společnosti v roce 2011, stojí v hlášení pro SEC, zveřejněném minulý pátek. 

Téměř 1 milión z tohoto počtu akcií Cook získal, protože vydržel pět let na pozici výkonného ředitele Apple. Zbytek Cook získal, protože Apple podal lepší výsledky než dvě třetiny společností v rámci indexu S&P 500. Podle Wall Street Journal Cook prodal akcie za 36 miliónů USD, odvedl daň 71 miliónů USD a ponechal si zbytek. Cook stále drží okolo 3,5 miliónů akcií společnosti Apple, které mu jsou propůjčeny na dalších pět let, v závislosti na podaném výkonu. Za dobu posledních pěti let, co je Cook u kormidla Apple, se tržby a zisk zdvojnásobily a akcie společnosti předstihly širší trh, když vezmeme v potaz dividendy a zpětný odkup akcií. Nicméně poslední dobou tržby meziročně klesly a mnozí se táží, zdali je Apple schopen pokračovat v produkci nových výrobních hitů.

Akcie Apple včera uzavíraly na 106.82 dolarech (-0,11%).

 

Zdroj:Yahoo!, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.