TI BNP Paribas Cardif: 78 % Čechů považuje krádeže a loupeže v ČR za časté

19:19 | M Z | Diskuze

Obavy panují především z krádeží osobních věcí. Kabelku i celý její obsah si můžete jednoduše pojistit.

Ilustrativní obrázek
Foto: Šárka Lachoutová

29 % Čechů předpokládá, že bude v příštích pěti letech čelit krádeži osobních věcí a 78 % jich pak považuje krádeže a loupeže v ČR za časté, vyplývá z průzkumu BNP Paribas Cardif. Jak se proti tomu účinně bránit? Kromě větší obezřetnosti a hlídání osobních věcí pomůže také správné pojištění.

Povědomí o pojištění v oblasti kreditních karet i osobních věcí se pohybuje okolo 86 %, ale pouze 38 % lidí považuje za dobré mít jej. Přitom právě pojištění pomůže nahradit především finanční ztráty, které jsou spojeny s odcizením osobních věcí.

Lidé u sebe často nosí věci v hodnotě až 30 000 Kč

Myslíte si, že je 30 tisíc korun moc? „Představte si jen, kolik věcí v sobě ukrývá taková dámská kabelka. Kromě hodnoty samotné kabelky je to navíc peněženka, klíče (od auta, od bytu, kanceláře a další), mobilní telefon, dioptrické nebo sluneční brýle, doklady včetně nabitých permanentek, lítačky na MHD apod. Pokud vám tedy zcizí zloděj celou kabelku, ztráta se snadno vyšplhá do řádů desítek tisíc korun. Takovou ztrátu pak pomůže zmírnit právě vhodně zvolené pojištění, které nahradí způsobené škody,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Jaké škody pojišťovna hradí?

Záleží na volbě pojišťovny. „Při sjednávání pojištění osobních věcí se proto soustřeďte především na následné plnění ze strany pojišťovny. Určitě si pohlídejte, aby pojišťovna hradila co nejvíce nákladů spojených se zcizenými osobními věcmi – jako je kabelka, mobilní telefon, peněženka, klíče nebo brýle. A kromě věcí samotných pak například i náklady spojené s vyřizováním ztracených dokladů či časových kuponů MHD. Plnění může dále pokrývat i inhalátory, léky, kosmetiku nebo zaměstnanecké stravenky. Stejně tak můžete získat náhradu škody za zcizené služební (pracovní) věci, jako je například mobilní telefon, notebook či tablet,“ upřesňuje Martin Steiner z BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Zdroj:Šárka Lachoutová, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Lufthansa bude používat Google Cloud ve snaze o sjednocení různorodých IT systémů a procesních dat

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Netflix, IBM, Intel, Johnson & Johnson, American Airlines

Ilustrativní obrázek

Jak technologie začíná pronikat do pojištění?

Ilustrativní obrázek

Ticho před bouří, od nového roku čeká majitele vozidel plošné zdražení pojištění

Ilustrativní obrázek

Článek k ekonomickému vývoji v HongkonguČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v červených barvách

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se pohybovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie končí týden na nových historických maximech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.