The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, Bitcoin zažívá „únavu z prodeje“ a Gemini vytvořila první zcela regulovanou kryptoměnu

19:34 | Redakce W4T | Diskuze

Jeden z nejslavnějších světových deníků The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, kterou vzápětí zrušil, stále více expertů tvrdí, že Bitcoin čeká růst, Gemini vytvořila stablecoin – první zcela regulovanou kryptoměnu s pojištěním, Google upouští od plošného zákazu reklam na kryptoměnové burzy a ambiciózní Tether v problémech. Trh kryptoměn v poslední době získává stabilitu, ale nevyhnul se kontroverzím.

Ilustrativní obrázek
Foto: Namecoin

Kryptoměny čeká růst. Tedy alespoň podle stále sílícího počtu odborníků a významných osob světového finančního trhu. Michael Novogratz, zakladatel investiční skupiny Galaxy Digital, prohlásil na summitu Yahoo Finance, že je pevně přesvědčen, že kryptoměny již dosáhly svého cenového dna2. Trh prý podle jeho slov zažívá “únavu z prodeje”. Dále dodal, že Bitcoin je v současné době na vzestupu. “Tvrzení Michaela Novogratze a dalších investičních expertů potvrzuje i naši dlouhodobou předpověď. Už několik měsíců se takzvaným „medvědům“, tedy spekulantům na pokles, stále nepodařilo prorazit oblast kolem 6000 dolarů. To poukazuje na změnu trendu a Bitcoin v následujících měsících velice pravděpodobně čeká růst,” říká Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

 

The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, kterou vzápětí zrušil

Steven Russolillo, reportér deníku The Wall Street Journal, před několika dny vydal krátký dokument, ve kterém založil kryptoměnu WSJCoin, aby lépe porozuměl světu kryptoměn a blockchainu. Její úspěch u investorů se ale znelíbil vedoucímu oddělení Standardů a etiky Neali Lipschutzovi, a tak byl WSJCoin zrušen. Žurnalistika a kryptoměny ale nemusí dlouho zůstat oddělné. Generální ředitelka společnosti Bitpesa, Elizabeth Rossiello věří, že kryptoměny mohou pro mediální domy představovat cenný zdroj příjmů. Také podotýká, že systémy plateb za zpravodajský obsah, tzv. „paywally“, v USA mnohdy neakceptují zámořské kreditní karty, a platby pomocí kryptoměn by tento problém jednoduše vyřešily.

 

První zcela regulovaná kryptoměna s pojištěním

Populární kryptoměnová burza Gemini, založená bratry Winklevossovými, spouští první zcela regulovanou kryptoměnu krytou v poměru 1:1 k dolaru (tzv. stablecoin), jménem Gemini Dollar. Jejím základem bude blockchain etherea. Gemini získala oficiální licenci od ministerstva financí státu New York, což by mělo řešit hlavní problém stablecoinů, kterým je důvěryhodnost. „Již od svého vzniku se kryptoměny potýkají s otázkou důvěryhodnosti. Vytvoření regulované kryptoměny, jež bude navázána ve fixním poměru na americký dolar, je správným krokem k získání stability a pozitivním signálem pro investory. Tento krok by měl také zabránit kontroverzím, které probíhají kolem konkurenční měny Tether. Ta už několik měsíců čelí obavám, že Tethery nejsou kryté reálným dolarem. Gemini se navíc minulý týden podařilo získat pojištění jejích digitálních aktiv včetně právě nově vydaného stablecoinu,“ doplňuje Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

 

Google ustupuje od zákazu reklamy na kryptoměnové burzy

Technologický gigant Google oznámil, že se od října chystá v USA a Japonsku opětovně spustit podporu reklam na kryptoměnové burzy. Tentokrát se však bude jednat pouze o regulované subjekty, které budou muset projít detailním průzkumem a získat povolení od samotného Googlu. Google jako největší poskytovatel reklamy na internetu zakázal reklamy na kryptoměny na začátku tohoto roku, na což trhy zareagovaly poklesem. Pozvolný obrat sice vyvolává řadu otázek, ale zároveň značí stabilizaci trhu a návrat důvěry v kryptoměny.

 

Grayscale rozšířuje svoji nabídku

Jeden z největších investičních fondů se zaměřením na kryptoměny, Grayscale, rozšířil svou nabídku investic pro kvalifikované investory o možnost přímé investice do kryptoměny Horizen (ZEN)5. Ta se tak zařadí po bok Bitcoinu, Bitcoin Cash, Etherea, Litecoinu, Etherea classic, Ripple a Zcashe. Generální ředitel Grayscale, Barry Silbert, se k situaci vyjádřil následujícími slovy: “Náš investiční tým se zaměřil na tuto kryptoměnu z důvodu její anonymity, ve které vidíme velký potenciál a budoucnost”

Zdroj:Comfort Finance Group CFG
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Česká společnost WBTCB představila v Istanbulu na konferenci o mikrofinancování spolupráci s Expobank CZ

Ilustrativní obrázek

Bitcoin se dostává do puberty. Dnes slaví desáté narozeniny

Ilustrativní obrázek

Expobank obchodující s Bitcoinem vzbuzuje smíšené reakce

Ilustrativní obrázek

Trable výrobců grafických karet kvůli kryptoměnám

Ilustrativní obrázek

Expobank CZ spouští první bankovní účet v Evropě s možností obchodovat s Bitcoiny či investovat do start-upů

Ilustrativní obrázek

Jak vidí instituce a retail aktuálně kryptosvět?Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza začíná středeční obchodní den růstově

Ilustrativní obrázek

Asijské akciové trhy nadále rostou díky pozitivnímu sentimentu ohledně vyjednávání mezi USA a Čínou

Ilustrativní obrázek

Wall Street s mírnými zisky

Ilustrativní obrázek

Klidný vývoj v zámoří

Ilustrativní obrázek

Pražská burza zakončila mírně výše, dařilo se Cme

Ilustrativní obrázek

Do projektů chytrých měst je nutné začlenit technologii blockchain

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.