Těžařskou společnost Seadrill nutí klesající cena ropy snižovat náklady a omezovat produkci

11:26 | wa pe | Diskuze

Norská Seadrill Ltd. SDRL očekává v roce 2016 zhoršení podmínek na trhu a přistupuje k razantnější redukci nákladů poté, co byla ve třetím čtvrtletí v červených číslech.

Foto: David Mark

 

Čistá ztráta byla ve třech měsících konče zářím 1,83 miliardy USD nebo 3,70 USD na akcii ve srovnání s čistým ziskem 149 milionů USD ve stejném období minulého roku. Na vině bylo především znehodnocení společností držených akcií Seadrill Partners a SapuraKencana a ztráty vzniklé nečinností těžebních vrtů. Analytikové očekávali čistý zisk ve výši 214 milionů USD.

Tržby poklesly na 985 milionů USD z 1,29 miliardy USD za stejné období minulého roku.

Firma očekává snížení výdajů pro tento rok o 600 milionů USD, tedy více než původně plánovaných 500 milionů USD s tím, že další redukce výdajů by měla dosahovat 200 milionů USD v roce 2016. V posledním čtvrtletí firma odložila spuštění, či rovnou zastavila stavbu 14 těžebních věží.

Vedoucí činitelé společnosti jsou přesvědčeni, že podmínky na trhu zůstanou po celý rok 2016 nepříznivé a teprve nadcházející čtvrtletí umožní odhadnout, kam se posunou pro rok 2017.

Zisky Seadrill před započtením úroků, daní a odpisů poklesly meziročně o 14 % na 546 milionů USD, což výrazně překonalo očekávání analytiků. Očekával se pokles provozního zisku ve čtvrtém čtvrtletí o 30 milionů USD, především díky zvýšenému počtu nečinných těžebních vrtů.

Zdroj:Reuters
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.