Pravidla hry

15:03 | Redakce W4T | Diskuze

Plnit testy mohou pouze uživatelé registrovaní na portále W4T. Získané testy se zobrazují v profilu každého uživatele zde na portále.

 

Pro uznání testu je nutné splnit podmínky jeho získání. Testy se přiznávají na základě žádosti přímo z Vašeho profilu. Vaše žádost je zhodnocena, zda splňuje podmínky udělení, a na jejím základě je Vám poté přiznáno splnění testu, nebo je žádost zamítnuta. Proto si prosím vždy pečlivě přečtěte zadání a snažte se úkol splnit, jak nejlépe umíte – předejdete tak nedorozumění.

Vaše žádost je Vaše vizitka. Berte v potaz, že každou Vaši žádost musí někdo přečíst. Dejte si proto záležet na formě, jazyku i úpravě. Neupravenou žádostí, stejně jako žádostí plnou chyb se vystavujete riziku, že nebude uznána. Mějte na mysli, že se žádosti zobrazují veřejně ve Vašem profilu a všichni uživatelé, kteří splnili daný test, mohou nahlédnout na to, jak jste se splněním daného úkolu vypořádali Vy.

Žádosti jsou většinou schvalovány do dvou pracovních dnů. U extrémně dlouhých, nebo rozporuplných žádostí bývá tato lhůta znatelně delší.

E-mail w4t@w4t.cz využívejte pouze k zasílání nových nápadů, hlášení problémů a jiné komunikaci.

 

Barevné rozdělení typů testů 

 • Modré testy praktických dovedností – plnění předepsaných úkolů skrze žádosti
 • Zelené testy teoretických znalostí – plnění online testů na portále
 • Fialové testy speciálních příležitostí – limitované termínem nebo počtem uživatelů
 • Dvoubarevné testy kolekcí – splněním všech tematicky určených testů
 • Černé testy specializací – teoretický test a praktický úkol, mohou vylepšit Váš profil a avatar

 

Přikládání příloh 

 • Obrázky jsou akceptovány pouze přiložené přímo k žádosti (odkazy na jiné servery nebudou uznávány). Pokud je potřeba přiložit více obrázků, spojte je jako koláž do jednoho (např. pomocí freewarového editoru Gimp). Při přikládání obrázku se prosím snažte optimalizovat jeho velikost. Optimální rozměry obrázku jsou 800x600 px a velikost kolem 15 kB. Pokud přikládáte koláž, rozměry i velikost obrázku adekvátně přizpůsobte.
 • Videa nahrávejte výhradně na server YouTube.com a přiložte jako odkaz, kvůli ulehčení sdílení. Odkazy na videa z jiných serverů nebudou akceptovány.
 • Texty pište vždy přímo do žádosti – neposílejte doplňující soubory v jiných formátech.
 • Odkazy na externí internetové stránky vkládejte v plném formátu (včetně http://) a před odesláním žádosti si ověřte jejich funkčnost.

 

Při smazání videa nebo odkázaného externího obsahu nárok na splnění testu zaniká a splněný test může být z profilu odebrán.

Více testů nelze splnit jednou stejnou fotkou. To však neznamená, že nemůžete obsah fotky jinak naaranžovat, či vyfotit z jiného záběru. Buďte však trošku kreativní, ať je na záběru poznat, že byl obsah fotografie reálně (nikoliv v grafických editorech) změně nebo upraven.

 

Nejčastější příčiny zamítnutí 

Může se stát, že Vaše žádost bude zamítnuta. Nejčastěji to bývá z následujících příčin. Pokud Vám bude žádost zamítnuta, většinou je i uveden důvod. Nesnažte se prosím za každou cenu domáhat uznání žádosti. Snažte se radši napravit uvedenou příčinu, kvůli které byla žádost zamítnuta. Pokud jste přesvědčeni, že byla žádost zamítnuta neprávem, obraťte se na nás prosím pomocí e-mailu.

 • Rozmazané a nekvalitní obrázky, nebo video. Pokud na obrázcích, nebo videu není jasně a zřetelně poznat, co je zobrazeno, žádost nebude pravděpodobně uznána. Pokud nevlastníte, nebo si nemůžete zapůjčit fotoaparát, přizpůsobte tomu podmínky focení a zajistěte si dostatečně osvětlené prostory a úměrnou vzdálenost od objektu pro správné zaostření. Věřte, že i mobilním telefonem lze vyfotit světlou zaostřenou fotografii.
 • Malé rozměry obrázků nebo videa. V době, kdy i mobilní telefony produkují několikamegapixelové fotografie nepřikládejte obrázky, které mají známkovou velikost. Na obrázku 100x100 pixelů opravdu není nic poznat.
 • Žádost obsahuje nadměrné množství hrubých a/nebo gramatických chyb. Čeština je sice jedním z nejsložitějších jazyků, avšak předpokládejme, že máme za sebou všichni alespoň několik let povinné školní docházky. Snažte se proto po sobě žádosti před odesláním znovu přečíst, nebo je dát někomu zkontrolovat, a minimalizovat tak počet chyb a překlepů. I když se i mistr tesař utne, měli bychom se tomu snažit předcházet.
 • Žádost není v souladu s myšlenkou zadání. Výjimečně se může stát, že splňujete všechna písemně stanovená pravidla a přesto bude žádost zamítnuta. Může se stát, že pravidla nebyla dostatečně přesně definována a musíme je srozumitelněji přeformulovat. Další možností je, že přes formu nebyl správně pochopen obsah sdělení. Budeme se však snažit nedorozumění co nejlépe vysvětlit. Také jsme jen lidé, proto buďte prosím shovívaví.

 

Jak budete postupovat v kariéře

Tím, jak budete plnit jednotlivé úkoly, budete dostávat speciální mediale. Jejich počet a počet druhů Vás pak bude automaticky posunovat v hodnostech dále. Zde je seznam hodností a požadavky na jejich plnění:

 

Seznam hodností
Název hodnosti Minimální počet sesbíraných medailí Minimální počet typů medailí Hodnost pod avatarem
Nováček 0 0
Učeň 5 1
Pilný žák 10 1  
Investor amatér 15 1  
Absolvent 20 2
Zkušený 30 2
Profesionál 40 2
Expert 50 3
Veterán 65 3
Šampión 80 3
Mistr 100 4
Legenda 150 4


VSTOUPIT DO HRY

Přejeme vám mnoho úspěchů ve hře!

 

Pokračujte dále na Příručku začátečníka

Zdroj:redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.