Tesla Model 3 je sice skvělý, ale...

22:00 | Ne Ro | Diskuze

Akcie Tesla Inc. (TSLA) během dnešní obchodní seance v USA oslabily. Veřejnost se snaží vstřebat novinky týkající se nákladního elektromobilu a medvědí poznámky analytiků z JPMorgan.

Foto: W4T

Analytik Ryan Brinkman a jeho tým dnes potvrdili své investiční doporučení pro akcie Tesla na Underweight s cílovou cenou na 185 USD, a to poté, co absolvovali testovací jízdu elektromobilem Model 3. Analytici uvedli, že stejně jako u předchozích elektromobilů Tesla byl zážitek z jízdy skvělý. Vůz je prý vybaven řadou líbivých futuristických vychytávek. Analytici se však nenechali opít rohlíkem a dál trvají na tom, že Model 3 si sice nejspíš najde cestu k srdcím některých zákazníků, nicméně bude s největší pravděpodobnosti čelit řadě negativních vlivů. Analytici se obávají především nabídky elektromobilů od zavedených tradičních velkých automobilek, které disponují větší kupní silou, nejedou na dluh jako Tesla a mají rozjetý výzkum napříč svými divizemi. Navíc mohou nasadit daleko nižší cenu za své elektromobily, jelikož se nemusejí spoléhat primárně na to, jak vysoký budou z nich mít v prvních letech zisk. Velký problém analytici spatřují též ve vysoké pořizovací ceně elektromobilu oproti klasickým vozům se spalovacími motory. To znamená, že bude těžké, či spíše nemožné pro Tesla Inc. dosáhnout u Modelu 3 vysoké marže a současně obliby u méně solventních spotřebitelských mas, kterých je naprostá většina.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.