Tento týden nabídne dividendy od Mcdonald's, Goldman Sachs, Nike a spousty dalších

16:16 | A O | Diskuze

Z důvodu pondělního svátku Memorial Day bude tento týden na Wall Street kratší.

Ilustrativní obrázek
Foto: nyphotographic

Poklid navíc bude z hlediska firemních zpráv, resp. hospodářské výsledky představí již jen jednotky známějších firem. Zmínit lze Kraft Heinz (KHC), Tiffany (TIF), Dell (DELL) či Dollar General (DG). Při pohledu na stanovené rozhodné datum pro nárok na dividendu bude týden ve srovnání mnohem živější, když lze nalézt téměř 250 jmen korporací. Mezi nimi i 3 zástupce prestižního indexu Dow Jones Industrial Average (DJIA) zmiňované v nadpisu článku.

K vypořádání na akciovém trhu v USA dochází obdobně jako na pražské burze druhý pracovní den po obchodu (tzv. T+2). Z hlediska nároku rozhodného dne pro nárok na dividendu se nicméně tradičně sleduje především tzv. ex-date. Jinými slovy první obchodní den, kdy se již akcie obchodují bez nároku na dividendu. Nakoupit akcie s nárokem na dividendu se tedy musí nejpozději den před „ex-date“.

V posledních dvou letech zkrachovalo také v USA hned několik těžařů uhlí. Společnost Arch Coal (ARCH) coby tamní druhý největší těžař období přečkala, navíc akcionářům postupně navyšuje dividendu. Již v minulém čtvrtletí o 5 centů na 0,45 USD. Stejnou výši rozdělí i tentokrát, což aktuálně představuje dividendový výnos 1,8 %.

Akcie prodejce módy a kosmetiky L Brands (LB), resp. vlastníka například značky Victoria´s Secret, přinesou akcionářům požitek sice opět jen 0,30 USD, nicméně vzhledem k ceně daných akcií to znamená výrazný dividendový výnos přes 5,3 %. Stejně jako akcie Arch Coal (ARCH) mají stanoven ex-date na 30. května, tzn. naposledy s nárokem se budou obchodovat ještě ve středu.

Solidní více než 4 % dividendový výnos nabízejí akcie legendárního výrobce motocyklů Harley-Davidson (HOG), který akcionářům rozdělí na každou akcii 0,375 USD. V USA nejvýznamnější investiční banka Goldman Sachs (GS) rozděluje v absolutních číslech mnohem výraznějších 0,85 USD, nicméně vzhledem k ceně akcií banky to znamená podstatně nižší dividendový výnos 1,6 %. Oba tituly se s nárokem budou naposledy obchodovat zítra 28. května.

Ještě výraznějších 1,16 USD, tedy stejnou výši jako v minulém čtvrtletí, vyplatí řetězec rychlého občerstvení Mcdonald''s (MCD). Dividendový výnos lze tak u firmy aktuálně určit na zhruba 2,3 %. V dolarovém vyjádření výše dividend lze ze známých firem tento týden za lídry označit zbrojařské firmy. Na 1,32 USD rozdělí Northrop Grumman (NOC), na 2,20 USD pak Lockheed Martin (LMT). Oba tituly v tomto roce z hlediska kurzové výkonnosti patří ke špičce a tak i dividendový výnos díky tomu zaznamenal v posledních měsících pokles. U Lockheed Martin (LMT) můžeme hovořit o zhruba 2,7 %, u Northrop Grumman (NOC) pak o 1,8 %.

Za zmínku závěrem jistě stojí akcie Nike (NKE), které mají stejně jako zmiňovaní zbrojaři stanoven ex-date na poslední květnový den. Pokud tedy chce investor od firem získat aktuální dividendu, musí je nakoupit nejpozději ve čtvrtek. U Nike lze hovořit o dividendovém výnosu přes 1 %, když výše požitku činí 0,20 USD.

Více informací na: https://www.kurzy.cz/zpravy/495651-tento-tyden-nabidne-dividendy-od-mcdonalds-goldman-sachs-nike-a-spousty-dalsich/

 

Zdroj:Jiří Zendulka, kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

ECB požádala banky, aby nevyplácely dividendu do ledna 2021

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Jak je to letos s dividendami?

Ilustrativní obrázek

Dividenda Stock Spirits Group v roce 2020 a dalších letech

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k výplatě dividend za státní peníze

Ilustrativní obrázek

Erste Group: ECB vyzvala banky v eurozóně, aby se zdržely výplaty dividend i zpětných odkupů akciíČti více
Ilustrativní obrázek

Praha růst nepatrný, ale šestý v řadě

Ilustrativní obrázek

Wall Street v úvodu oslabuje

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření hledá směr

Ilustrativní obrázek

Pražská burza po otevření oslabuje

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 7.8.2020

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v pátek oslaboval

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.